СКОРОЧЕННЯ АПАРАТНИХ ВИТРАТ У МАТРИЧНИХ СУМАТОРАХ У КОДІ «M з N» НА ОСНОВІ СПЕЦІАЛЬНИХ АЛФАВІТІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.25.1196Анотація
Запропоновано методику складання спеціальних алфавітів за умов використання коду «M з N» для подання цифрової інформації в комп’ютері. Застосування такої методики сприяє значному скороченню апаратних витрат у процесі реалізації матричних операційних блоків обчислювальних пристроїв.
Посилання
Бурцев В.С. Новые подходы к оценке качества вычислительных средств // Параллелизм вычислительных процессов и развитие архитектуры суперЭВМ. – М.: Нефть и газ, 1997. – С. 28–40.
Брюхович Е.И. О проблеме автоматического контроля в ЭВМ и контролеспособности позиционных счислений // УСиМ. – 1977. – №4. – С. 71–75.
Брюхович Е.И., Гуменюк В.А. Исследование достоверности результатов вычислений при представлении чисел в ЭВМ «M из N» кодом // Техническая диагностика электронных систем: Сб. науч. тр. – К.: Наук. думка, 1982. – 172 с.
Гуменюк В.А., Жуков И.А., Гуменюк А.В. Применение неразделимых кодов «M из N» в высокопроизводительных параллельных вычислительных системах // Пробл. інформа-тизації та управління: Зб. наук. пр. – К.: НАУ, 2004. – Вип. 3(14). – С. 256–263.
Жуков І.А., Гуменюк В.О. Представлення двійкової інформації парафазним кодом у високопродуктивних паралельних обчислювальних системах // Вісн. НАУ. – 2005. – №1. – С. 13–18.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).