МОНІТОРИНГ СТАНУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ЗОНИ АЕРОПОРТУ НА ПІДСТАВІ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕНЬ АТМОСФЕРНИХ ОПАДІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.25.1191Анотація
Виконано оцінку стану атмосферних опадів зони аеропорту та визначено вміст у них забруднювальних речовин. Наведено результати біотестування на виявлення токсичності в пробах снігового покриву зони аеропорту. Визначено залежність рівня забруднення від терміну перебування снігу в зоні аеропорту та віддаленості від аеропорту.
Посилання
Шайдлер Д. ISO–14001. Понимание и внедрение системы экологического управления. – Женева: Фьючекаст, 2000. – 115 с.
Волошин І.М. Ландшафтно-екологічні основи моніторингу. – Л.: Простір М, 1998. – 356 с.
Кубланов С.Х., Шпаківський Р.В. Моніторинг довкілля. – К.: ДІПК Мінекобезпеки України, 1998. – 92 с.
Василенко В.Н., Назаров И.М., Фридман Ш.Д. Мониторинг загрязнения снежного покрова. – Л.: Гидрометеоиздат, 1985. – 181 с.
Маджд С.М., Кіпніс Л.С., Франчук Г.М. Методика оцінки хімічного забруднення атмосферного повітря на основі аналізу стану атмосферних опадів в зоні аеропорту // Наука та молодь: Зб. наук. пр. – К.: НАУ, 2003. – 486 с.
Франчук Г.М., Кіпніс Л.С., Маджд С.М. Перспективи розробки методів біотестування для контролю впливу на довкілля авіатранспортних процесів // Матеріали V міжнар. наук.-техн. конф. “Авіа-2003”. Т. 2. – К.: НАУ, 2003. – 378 с.
Деклараційний патент №63446А на винахід. Спосіб контролю забруднення атмосфери через біотестування атмосферних опадів / Л.С. Кіпніс, С.М. Маджд, Г.М.Франчук. – №2003043550 Заявл. 18.04.03; Опубл. 15.01.04 // Промислова власність: Бюл.– 2004. – №1.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).