Методи комп’ютерізації та оцінювання рівня захищеності інформації інтелектуальних електроенергетичних мереж
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.16.7540Ключові слова:
комп’ютерні мережі, обчислювальні архітектури, захист інформації, теорія нечіткості, безпека інформаціїАнотація
На основі проведеного аналізу сучасного стану тягових мереж і силових електричних об’єктів залізниць показано, щозабезпечення високого рівня ефективності електроенергетичного господарства і безпеки руху пов’язано безпосередньо з інтелектуалізацією процедур керування на основі комп’ютерних технологій та забезпечення високого рівня захисту інформаційних даних. Розглянуті сучасні тенденції організації інтелектуальних електричних мереж залізниць. Показані шляхи комп’ютерної інтелектуалізації режимів функціонування тягових мереж. Розглянуті можливості методів організації спеціалізованих локальних обчислювальних мереж для проведення на рівні тягових підстанцій інтелектуалізації процесів електропостачання на тягу. Показані можливості оцінювання рівня захисту інформації в запропонованих комп’ютерних мережах і системах на основі математичних моделей, що базуються на теорії нечітких множин.Посилання
. Стогній Б.С. Основи моніторингу в електроенергетиці. Про поняття моніторингу/ Стогній Б.С., Сопель М.Ф.; Технічна електродинаміка 2013, №1 – С. 62-69.
. Стогній Б.С. Еволюція інтелектуальних електричних мереж та їхні перспективи н в Україні / Стогній Б.С., Кириленко О.В., Праховник А.В., Денисюк С.П. ; Технічна електродинаміка 2012, №5 – С. 52-66.
. Гончарова Л.Л. Методи організації комп’ютерної мережі моніторингу параметрів режимів систем електропостачання/ Максимчук В.Ф., Стасюк О.І.; Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті, науково-технічний журнал, № 2, 2012 – С.35 – 40.
. Корченко А.Г. Построение систем защиты информации на нечетких множествах [Текст] : Теория и практические решения / А.Г. Корченко. – К. : МК-Пресс, 2006. – 320 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).