Розробка методу захисту документів латентними елементами на основі фракталів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.17.7505Ключові слова:
захист інформації, латентні елементи, фрактальна геометрія, захист друкованих документівАнотація
В інформаційній безпеці держави важливу роль відіграє захист друкованих документів. Дана робота присвячена розробці латентних елементів на основі фракталів. Розроблено спеціальні графічні побудови на основі яких створено латентні елементи, що підвищують ефективність та надійність захисту. При побудові графічних елементів на основі фрактальної геометрії утворюється складніший рисунок з прихованою інформацією. Графічні елементи, утворені на основі фракталу, забезпечують складність відтворення захисного елемента, а інформацію, яка є латентною, можна відтворити тільки за допомогою відомого розробникам шаблону.
Посилання
Запоточний В. Й. Технології захисту цінних паперів / В. Й. Запоточний. – Львів: Видавництво Львівської політехніки,2011.–128 с.
ДСТУ 4163-2003. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів.
Киричок, П.О. Методи захисту цінних паперів та документів суворого обліку [Текст] / П.О.Киричок, Ю.М. Коростіль, А.В. Шевчук – К.: КПІ, 2008.– 368 с.
Кроновер Р., Фракталы и хаос в динамических системах [Текст] / Р. Кроновер. – М.: Техносфера, 2006.– 488 с.
Маресин В.М. Защищенная полиграфия [електронний ресурс] :/ В.М. Маресин. – М.:ФЛИНТ. 2014. – 640 с.
Патент на изобретение РФ № 2271937 “Способ создания скрытого изображения в элементах защиты полиграфической продукции от подделок и шаблон для наблюдения этого скрытого изображения ”. / Руднев А. А., Николаев А. А.
Шевчук А.В. Модель засобів захисту друкованих документів [Електронний ресурс] / А.В. Шевчук // Захист інформації . - 2013. - т. 15, № 1. - С. 63-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Zi_2013_15_1_10.pdf
Шовгенюк М. В. Аналітичний розв'язок рівнянь автотипного синтезу зображення в колірному просторі ICaS / М. В. Шовгенюк, М. Р. Крик // Доп. НАН України. - 2012. - № 11. - С. 81-86.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).