ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ВПЛИВУ ТА ПОВОДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ПІД ДІЄЮ КІБЕРАТАК
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.12.1943Анотація
Інформаційні ресурси є одним з обов'язкових елементів, необхідних для здійснення будь-якого виду людської діяльності: виробництва, управління, наукових досліджень, проектування нової техніки і технології. Найважливішим аспектом взаємин споживача і інформаційної системи є по можливості якнайповніше і раціональніше забезпечення ефективного використання інформаційних ресурсів [2]. Саме ефективне використання інформаційних ресурсів таким чином дозволяє мінімізувати витрату усіх інших видів ресурсів при інформаційному забезпеченні споживачів. Тому, відповідно до існуючих підходів, прийнято вважати, що інформаційна безпека системи забезпечена у разі, якщо для будь-яких інформаційних ресурсів (ІР) в системі підтримується певний рівень конфіденційності , цілісності та доступності.Посилання
Харченко В.П., Чеботаренко Ю.Б., Корченко А.Г., Пацира Е.В., Гнатюк С.А. Кибертерроризм на авиационном транспорте, Проблеми інформатизації та управління. Збірник наукових праць: Випуск 4(28).-К.:НАУ, 2009.
Меняев М.Ф. «Информационные технологии управления. В 3 т. Т. 2: Информационные ресурсы», Омега-Л, Учебное пособие, 2003.
Захарова М.В. Аналіз поводження інформаційної системи при впливі загроз // Тези науково-технічної конференції «Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки».- Київ, НАУ, 2009.
Чистяков В.П. Курс теории вероятностей. – М., Агар, 1996.
Корченко А.Г., Паціра Є.В., Захарова М.В. Оцінювання потенційного збитку інформаційних ресурсів при впливі загроз безпеки // Науково-практична конференція «Современные тренажерно-обучающие комплексы и системы –ТКС 2008», Партенит (АР Крым), 2008.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).