РОЗРОБКА МОДЕЛІ ЗАХИСТУ ОСОБИСТИХ ДАНИХ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.26.18824Ключові слова:
фазовий портрет, інформаційні технології, нелінійна система, стійкість, конфіденційність, доступність, прогнозування, алгоритмАнотація
Десятки мільйонів людей по всьому світу щорічно стають жертвами крадіжок особистих даних. Користувачі мережі втрачають величезні гроші через шахраїв, які використовують їхні дані у незаконний спосіб, і жертвою цього може стати абсолютно будь-яка людина. Крадіжка особистих даних – це будь-який злочин, у якому зловмисник отримує дані іншої особи та використовує особистість жертви для шахрайства. Згідно з дослідженнями, в 2020 році викрадення даних завдало збитків у розмірі 16 мільярдів доларів 15,4 мільйонам споживачів у Сполучених Штатах. У тому ж році британська організація з запобігання шахрайства Cifas зафіксувала майже 173 тисячі випадків шахрайства, пов’язаних з особистими відомостями у Великобританії. Це найбільша кількість випадків шахрайства за останні 13 років. Тому проблема розробки та дослідження математичних моделей захисту особистих даних є дуже актуальною. Вирішенню завдання розробки моделі та дослідження стійкості системи захисту особистої інформації і присвячена робота. Важливим напрямком є слідкування за поведінкою динамічної системи захисту інформації. В роботі проаналізували, використовуючи методи якісної теорії диференціальних рівнянь, зокрема метод фазової площини, повединку системи захисту інформації. За допомогою цього методу знаходять характеристики особливих точок, ізольованих замкнутих траєкторій і сепаратриси, що в свою чергу дозволяє оцінити динаміку досліджуваної нелінійної динамічної системи в широкому діапазоні можливих початкових умов. Фазова площина ілюструю повне розмаїття можливих станів системи, й описує картину її динаміки. У роботі наведені результати моделювання, які доводять адекватність розробленої моделі. Підтверджують, що розроблена модель захисту особистих даних з урахуванням часу припинення атаки та призначених параметрах моделювання є стійкою. Використання методу фазової площини є новим методом для дослідження стійкості моделі захисту інформації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).