Використання формальних засобів опису процесів надання повноважень
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.18.10593Ключові слова:
захист інформації, системи надання повноважень, формалізація засобів описуАнотація
В роботи розглянуто системи надання повноважень, які можуть мати різноманітну інтерпретацію, починаючи від представлення їх у вигляді матриць повноважень до представлення їх у вигляді приписування тих чи інших ролей користува-чам, що звертаються за наданням повноважень. А саме проведено аналіз параметрів, що характеризують інформаційні системи типу з метою вибору найбільш адекватних формальних засобів для їх опису. Сформульовано ряд положень та визначень, які спрощують подібний аналіз в подальшому та визначена низка обов’язкових вимог щодо проведення цього аналізу. А саме дане визначення важливостіданих як параметру, який характеризує частоту використання даних за заданий період, на протязі якого відповідні дані використовуються. Також визначено мірутаємності даних через міру небезпеки, до якої може привести не санкціоноване використання даних при розв’язуванні задачі. Розглянуто поняття ано-малії і доведено взаємозв’язок предметної області інтерпретації деякої системи на структурному рівні.Посилання
Зайченко Ю.П. Основи проектування інтелектуа-льних систем. / Ю.П. Зайченко – К.: Слово, 2003
Зима В.М. Безопасность глобальных сетевых тех-нологий / В.М. Зима, А.А. Молдовян, Н.А. Мол-довян – СПб.: БХВ-Петербург. 2000.
Коростіль О. Ю.-Ю. Засоби опису методів син-тезу текстових моделей з текстовими інформацій-ними потоками / О. Ю.-Ю. Коростіль // Моде-лювання та інформаційні технології : зб. наук. пр. ІПМЕ ім. Г. Є. Пухова НАН України. – К., 2012. — Вип. 63. — С. 95–104. Мендельсон Э. Введение в математическую логику. / Э. Мендельсон – М.: Наука, 1971.
Тихомиров Н.П., Дорохина Е.Ю. Економетрика. М.: Екзамен, 2007.
##submission.downloads##
Опубліковано
2016-05-30
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).