ТЕХНОЛОГІЯ ПІРІНГОВОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2411-264X.24.19194Ключові слова:
взаємне навчання, вища освіта, навчання за принципом «рівний-рівному, пірінгове навчання, технологія пірінгового навчання, цифровізація вищої освітиАнотація
Резюме
Стаття присвячена проблемі забезпечення конструктивної взаємодії учасників навчального процесу, розвитку їх комунікативних навичок в умовах онлайн-навчання. Метою дослідження було визначення теоретичних та прикладних аспектів запровадження пірінгової технології навчання у вищій освіті України в умовах її цифрової трансформації.
Дослідження ґрунтувалося на використанні методів: теоретичного аналізу, порівняння та узагальнення, а також методу вивчення педагогічного досвіду та продуктів діяльності.
У ході дослідження було обґрунтовано доцільність та важливість використання пірінгової технології навчання у закладах вищої освіти України в умовах її цифровізації. Показано сутність та особливості технології пірінгового навчання. Визначено форми та організаційні параметри методів пірінгового навчання, організаційні аспекти його реалізації. Розкрито сутність і важливість пірінгового оцінювання, вказано компоненти його дизайну. Показано можливість поєднання пірінгового навчання з інформаційними технологіями в освіті. Досліджено практику використання технології пірінгового навчання у зарубіжних закладах вищої освіти. Показано умови результативності та ефективності пірінгового навчання.
Результати дослідження засвідчили доцільність використання технології пірінгового навчання у закладах вищої освіти України для підвищення успішності навчання здобувачів та ефективності навчання, забезпечення їх конструктивної взаємодії, формування комунікативних здібностей в умовах цифровізації вищої освіти та реалізації змішаного та онлайн-навчання.
За результатами дослідження сформульовано висновки про сутність, особливості та ефективність технології пірінгового навчання, а також доцільність її запровадження у вищу освіту в Україні.