МУЗИКОТЕРАПІЯ ЯК МЕТОД ПСИХОКОРЕКЦІЇ АГРЕСИВНОСТІ У ОСІБ ЮНАЦЬКОГО ВІКУ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2411-264X.15.14396Ключові слова:
метод музикотерапії, юнацький вік, агресивність, корекційна програма, рівні агресивності, особливості застосування музикотерапіїАнотація
У статті описано особливості застосування методу музикотерапії для зниження агресивності юнаків. Визначено, що саме в юнацькому віці агресивність переходить на новий етап, від її розвитку залежить якість спрямованості особистості в майбутнє та вибудовування життєвої перспективи. Описано метод музикотерапії, який здатний стабілізувати психофізіологічний стан, та знизити агресивність. Представлено результати експериментального дослідження агресивності у юнаків (агресивної поведінки, агресивності у міжособистісних стосунках, нестриманості юнаків) на основі якого було розроблено психокорекційну програму «Оптимізація рівня агресивності юнаків засобами музикотерапії». Викладено результати повторної діагностики агресивності юнаків після впровадження програми. Зазначено, що після проходження «музикотерапії» в експериментальній групі інтенсивність зрушень значуща в напрямку зменшення агресивності.
Виявлено особливості застосування музикотерапії в юнацькому віці, щодо подолання проявів агресивності: використання групового та індивідуального способу прослуховування, особливо подобається прослуховування у навушниках; використання індивідуальних тематичних «плей-листів», медитації під релаксуючу музику, прослуховування класичної музики; використання сучасних засобів отримання музики – ютуб, фейсбук, та інш.; заняття спортом під енергійну музику з метою звільнення від негативних емоцій. Підсумовуючи можна сказати, що використання методу музикотерапії є ефективним в роботі з юнаками щодо зниження їх агресивностіПосилання
Блаво Рушель, (2002). Музыка здоровья. Москва : Диля.
Жавініна О., (2003). Музичне виховання: пошуки і знахідки. Мистецтво в школі, 5.
Петрушин, В. И. (2018). Музыкальная психология : учебник и практикум для академического бакалавриата. 4-е изд., перераб. и доп. Москва : Издательство Юрайт.
Шанских Г. (2003). Музика як засіб корекційної роботи. Мистецтво в школі.
Шабутін С. (2008). Зцілення музикою. Тернопіль: Підручники і посібники.
Яковенко Т. Е. (2004). Музыка и здоровье человека: Фестиваль педагогических идей "Открытый урок". Москва : Первое сентября, Чистые пруды.