КОНЦЕПТУАЛЬНІ ІДЕЇ ВІТЧИЗНЯНИХ ТА РУМУНСЬКИХ ВЧЕНИХ ЩОДО ОСВІТНЬОГО РОЗВИТКУ БУКОВИНИ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

Автор(и)

  • Г. Постевка

DOI:

https://doi.org/10.18372/2411-264X.13.13412

Ключові слова:

музика, музичне мистецтво, Буковини, міжвоєнний період, музичне краєзнавство

Анотація

Актуальність наукових досліджень проблем музично-естетичного розвитку громадян, перш за все – підростаючого покоління, на сучасному етапі визначає та обставина, що однією з умов розвитку незалежної української держави є виховання всебічно розвиненої особистості, яка прагне до розуміння прекрасного, вивчення духовної культури і скарбів українського народу. Свідоме ставлення молоді до здобутків попередніх поколінь може забезпечити гармонійність та цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарувань, збагатити на цій основі інтелектуальний потенціал народу, його духовність, культуру. Серед шляхів вирішення вказаної проблеми – глибоке осмислення й усвідомлення історико-педагогічного досвіду, звернення до національних джерел музично-педагогічної теорії та практики, методів та форм діяльності вчителів, викладачів співу та музики, творче використання яких сприятиме зростанню освітнього потенціалу суспільства. Буковина є невід‘ємною частиною України, і, отже, її українське шкільництво, незважаючи на певні регіональні відмінності, має єдину національну основу з усіма іншими частинами України. Виходячи з цього, ми розглядаємо буковинське шкільництво як складову частину української національної школи. Незважаючи на те, що розвиток українського шкільництва у краї відбувався в контексті європейської освіти, тут були збережені національні підходи та традиції в освіті та у вихованні

Посилання

Жуковський, А. (1993). Історія Буковини. Частина друга: після 1774 р. Чернівці: Видавнича спілка «Час».

Костишин, С. (Ред.). (1998). Буковина: історичний нарис ( відп. ред. В. М. Ботушанський). Чернівці: Зелена Буковина.

Квітковський, Д., Бриндзана, Т. Жуковський А. (Ред.). (1956) Буковина: її минуле і сучасне . Париж; Філадельфія; Дітройт.

Лебедев, Н.,Языкова,А., Карпещенко, Е., Левит, И., Писарев, Ю., (Ред.). (1971). История Румынии. 1918-1970. М.: Наука.

Осачук, С. (Ред.). (2005). Буковина 1918-1940 рр.: зовнішні впливи та внутрішній розвиток (Матеріали і документи). Чернівці: Зелена Буковина.

Onciul George Din trecutul musical al Bucovinei/George Onciul. – Cernăuţi: Tipografia Mitropolitul Silivestru , 1932. – 36p.

Піддубний, І. (1996). Суспільно-політичне та культурне життя українців Буковини міжвоєнного періоду (1918-1940 рр.). ( Дис. канд. іст. наук). Чернівецький держ. ун- т ім. Ю.Федьковича, Чернівці.

Сухомлинська, О. (2003). Історико-педагогічний процес: нові підходи до загальних проблем: Навч. Посібник. Київ.: А.П.Н.

Downloads

Номер

Розділ

Статті