ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ ФОРМ ФІКСУВАННЯ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.18372/2307-9061.60.15977

Ключові слова:

кримінальне провадження, процесуальна діяльність, процесуальні документи, форми фіксації у кримінальному провадженні

Анотація

Рецензія на практичний посібник О.С. Олійник, О.П. Бабікова «Форми фіксації у кримінальному процесі України (теоретичний аспект та зразки процесуальних документів)».

У 2012 році був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс України, але незважаючи на те, що у цьому Законі вперше для кримінального процесу України унормоване використання електронних інформаційних систем, детально регламентований порядок, умови та форми використання технічних засобів, започаткована інформатизація кримінального процесу продовжує розвиватися.

Поряд із використанням звичайних паперових форм процесуальних документів з кожним роком постійно збільшується частка електронних документів, здійснення технічного фіксування процесуальних дій та рішень.

Переведення досудового розслідування та судового розгляду в електронну площину розглядається як найбільш дієвий засіб забезпечити рівноправність сторін та змагальність процесу.

Набуття знань та навичок щодо форм і методів фіксації у кримінальному процесі, щодо особливостей використання електронних інформаційних систем, їхніх можливостей, розмежування обов’язковості паперових та електронних форм стає нагальною необхідністю для усіх учасників кримінального процесу.

Актуальним та вчасним у цій сфері є рецензований практичний посібник, у якому досліджені форми фіксації процесуальних дій і рішень у кримінальному провадженні, відображені особливості використання електронних систем під час досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень, надані зразки найбільш застосовуваних процесуальних документів, що складаються учасниками кримінального провадження.

Рецензенти зазначають, що практичний посібник О.С. Олійник, О.П. Бабікова є значним внеском у вирішення складних теоретико-прикладних проблем кримінального процесуального права України. Використані значна кількість матеріалів кримінальних проваджень, адвокатських досьє, аналітичні та дослідні матеріали правоохоронних органів, судова практика.

Теоретичні обґрунтування, висновки і зразки процесуальних документів учасників кримінального провадження становлять значний інтерес як для юридичної науки, так і для практичної діяльності правоохоронних та судових органів.

Біографії авторів

Софія Лихова, Національний авіаційний університет

доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і процесу

Ірина Літвінова, Національний авіаційний університет

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального права і процесу

Посилання

Олійник О.С., Бабіков О.П. Форми фіксації у кримінальному процесі України (теоретичний аспект та зразки процесуальних документів): практ. посіб. Харків: Право, 2021. 416 с.

References

Olijnyk O.S., Babikov O.P. Formy fiksacii' u kryminal'nomu procesi Ukrai'ny (teoretychnyj aspekt ta zrazky procesual'nyh dokumentiv): prakt. posib. Harkiv: Pravo, 2021. 416 s.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-30

Як цитувати

Лихова, С., & Літвінова, І. (2021). ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ ФОРМ ФІКСУВАННЯ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ. Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право», 3(60), 211–212. https://doi.org/10.18372/2307-9061.60.15977

Номер

Розділ

РЕЦЕНЗІЇ