Застосування модульних нейронних мереж для класифікації супутникових даних
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.4.9154Анотація
Приводиться порівняльна характеристика результатів застосування різних нейросетевых архитектур до завдання класифікації ландшафту по супутникових знімках. Запропоновано модульну архітектуру нейронної мережі. Описано результати її застосування для класифікації більших обсягів данихПосилання
NASA Landsat 7, http://landsat.gsfc.nasa.gov
National Land Cover Data (NLCD) [http://www.epa.gov/mrlc/nlcd.html]
Strahler Alan, et al. MODIS Land Cover and Land-Cover Change, Algorithm Theoretical Basis Document (ATBD), Version 5.0, 1999. - 72 p.
Belward A.S., Estes J.E., Kline K.D. The IGBP-DIS Global 1-km Land-Cover
Data Set DISCover: A Project Overview// Photogram. Eng. Remote Sens. — 1999. — 65, — P. 1013-1020.
N. Kussul, S. Skakun, O. Kussul. Comparative Analysis of Neural Networks and Statistical Approaches to Remote Sensing Image Classification // International Scientific Journal of "Computing". - 2006. - Vol. 5, Issue 2. - P. 93-99.
Hacypo E.B. Нейросетевая модификация метода оценки биоразнообразия // Кибернетика и вычислительная техника, - 2006. - выпуск 152. С. 61-69.
Скакун С.В., Hacypo Е.В., Лавре- нюк А.Н., Куссуль О.М. Анализ применимости нейронных сетей для классификации спутниковых данных // Проблемы управления и информатики, 2007. - №2. -С.105-117
Landsat-7 Science Data User's Handbook. -
http://ltpwww.gsfc.nasa.gov/IAS/handbook/ handbook toc.html
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).