Аналіз методів протидії автоматичним системам визначення плагіату в електронних документах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.4.7665Анотація
Розглянуто методи протидії автоматичним системам визначення плагіату. За статистикою майже 70% студентських робіт списано з web-сторінок без посилання на джерела. Багато ВУЗів для боротьби з плагіатом використовують автоматичні або автоматизовані системи перевірки робіт. Стаття розкриває основні проблеми, які пов’язані з “нечесним навчанням”, і спираючись на досвід західних та вітчизняних дослідників, аналізує методи виявлення плагіату в роботах студентів та проблеми, які виникають під час перевірки робіт з «прихованим» плагіативним матеріаломПосилання
Артамонов Є.Б., Прадідом Ю.Ф. Деякі проблеми використання сучасних комп’ютерних технологій// Вісник Університету внутрішніх справ, 2001. – №13. – С. 212-215.
Biliæ-Zulle L., Frkoviæ V., Turk T., Azman J., Petroveèki M. Prevalence of Plagiarism among Medical Students, Croat Med, J 2005, 46 (1), 126-131.
Bloomfield L. The importance of writing. Originally published on the Commentary Page of the Philadelphia Inquirer on Sunday, April 4, 2004, edited by John Timpane.
Жданова Р. Понятие плагиата, IATP Казахстан, http://www.iatp.kz/?id=news& sendnews=1868&lang=2, 02.04.2004
Harris R. Anti-Plagiarism Strategies for Research Papers from <http://www.virtualsalt.com/antiplag.htm>
Кошиль А. В наших вузах запустили "охотника за плагиатом". Посилання в Інтернеті: ttp://gorod.dp.ua/news/1 1156.
http://www.antiplagiat.ru – онлайн система виявлення плагіату в електронних текстах.
http://pdos.csail.mit.edu/scigen/ - англомовний сайт з можливістю автоматичної генерування псевдонаукових робіт.
http://www.seogenerator.ru/tools/ - сайт з автоматичним синонімайзером та генератором варіацій тексту на основі шаблону.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).