Механізм взаємоперетворення природномовних словарних конструкцій
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.7265Анотація
Пропонується опис механізму трансформації текстової природно-мовної інформації. Механізм заснований на перетворенні словарних конструкцій у графи з подальшою модифікацією наборів значень їх вершин та дуг на основі правил заміни. Правила трансформації формулюються у вигляді пар взаємозамінних словарних конструкцій на природній мові. У якості моделі знань обрана семантична мережа з фіксованим набором зв’язків між вершинамиПосилання
Частиков А.П., Гаврилова Т.А., Бєлов Д.Л. Проектирование экспертных систем. – С.-П.: БХВ-Петербург, 2003. – 393 с.
Сич М.Ю. Алгоритм семантичної обробки текстової інформації. // Проблеми інформатизації та управління: зб. наук. праць. – К.: НАУ, 2009. – Вип.1(25). – С. 159–164.
##submission.downloads##
Опубліковано
2012-03-04
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).