Індекс нечіткості нечітких множин в контексті концепції «data mining»
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.7180Анотація
Розглядаються питання визначення індексу нечіткості НМ в контексті “витягнення знань з нечіткості”, зокрема, на підставі процедур ієрархічної кластеризації. Показано, що аналіз об'єкта на рівні його структурної моделі дозволяє отримати нові знання про об'єкт, при цьому існує можливість створення автоматизованих процедур, призначених для опису структурних характеристик НМ за описами його компонентів. В роботі на прикладі визначен-ня індекса нечіткості НМ за допомогою методів ІАД показано можливість цього о підходу до витягнення нових знань з нечіткості. Задача, що розглядається є окремою, однак дозволяє побачити нові можливості і переваги запропонованого методаПосилання
Финн В.К. Об интеллектуальном анализе данных // Новости Искусственного интеллекта. – № 3. – 2004. – C. 12-19.
Кофман А. Введение в теорию нечеткиз множеств: Пер. с франц. – М.: Радио и связь, 1982. – 432 с.
Дюбуа Д.,Прад А. Общий подход к определению индексов сравнения в теории нечетких множеств. – В кн. Нечеткие множества и теория возможностей, Последние до-
стижения: Пер. с англ. / Под ред. Р.Р. Ягepa. – М.: Радио и связь, 1986. – 408 с.
Гожальчаны М.Б., Кишка Е.Б., Стахович М.С. Некоторые проблемы изучения адекватности нечетких моделей. – В кн. Нечеткие множества и теория возможностей, Последние достижения: Пер. с англ./Под ред. Р.Р. Ягepa. – М.: Радио и связь. – 1986. – 408 с.
Норвuч А.М., Турксен И.Б. Фундаментальное измерение нечеткости. В кн. Нечеткие множества и теория возможностей, Последние достижения: Пер. с англ. / Под ред. Р.Р. Ягepa. – М.: Радио и связь. 1986. – 408 с.
Muгtagh F. Symmetгy in Data Mining and Analysis: A Unifying View based on Hieгaгchy. – 18 May 2008. – Р. 34.
Baaket M., Moody Г.V., Schlottmann. Limit-(quasi)-peгiodic points set as quasicгystals with p-adic inteгnal spaces. – 17 Jan 1999. – Р. 17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).