Основні принципи керованої еволюції з позиції еволюційного моделювання в задачах управління складними технічними системами
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.4.6913Анотація
Запропоновано підхід еволюційного моделювання до створення адаптивної системи управління на природних підставах в задачі управління складними технічними системами. Розглянуто основні принципи моделювання керованої еволюції, визначено основні елементи системи, визначено основні властивості елементів системи, введено поняття коеволюційній моделіПосилання
Васіленко В.А. Менеджмент сталого розвитку підприємства . – Київ: ЦУЛ, 2005. – 501 с.
Князева Е.Н., Курдюмов С.П. Законы эволюции и самоорганизации сложных систем. М., 1994. – 192 с.
Фогель Л., Оуэнс А., Уолш М. Искусственный интеллект и эволюционное моделирование. – М.: Мир, 1969. – 175 с.
Растригин Л.А. Адаптация сложных систем. – Рига: Зинатне, 1981. – 93 с.
Holland J.H. Adaptation in Natural and Artificial Systems, Ann Arbor: The University of Michigan Press. Reprinted by MIT, 1992. – С. 154-165.
Петров В., Злотин Э. Законо-мерности развития систем. – Тель-Авив, 1992 – 179 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2010-12-13
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).