Технологія побудови контексту ЕЯ-текстів на основі нечіткої логіки
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.6816Анотація
Розглянуто проблему моделювання розуміння природномовного тексту. Визначено і викладені основні принципи побудови контексту природної мови. Запропоновано та описано підхід до вирішення даної задачі на основі нечіткої логіки і концептуальних моделях, побудованих на відомостях з когнітивної психологии. Описано алгоритми, використовувані для перетворення вхідного тексту в елементи нечіткої концептуальної моделіПосилання
Парамонов А.И. Представление знаний гибридной моделью для систем интеллектуального поиска // Вестник Донецкого университета. Донецк, Серия А, №1, 2005. – C. 404–409.
Ломонос Я.Г. Терминологическая разметка текста в автоматизированной системе интеллектуальной обработки текстовой информации // Штучний Інтелект. – ІПШІ МОН і НАН України «Наука і освіта», 2006. – №3/2006. – С. 537–547.
Люггер Дж. Ф. Искусственный интеллект: стратегии и методы решения сложных проблем // М.: Изд. Дом «Вильямс», 2003.
Ломонос Я.Г. Использование механизма логогена Мортона для терминологического анализа электронных документов // Наукові праці ДонНТУ. – 2007. – №13(121). – С. 145 – 152.
Schank R.C. Scripts, Plans, Goals and Understanding: An Inquiry into Human Knowledge Structures // Hillsdale, NJ: Lawrence Erlbaum Associates, 1977. – 248 p.
Солсо Р. Когнитивная психология // СПб.: Питер, 2002. – 592 с. – (Серия «Масте-ра психологии»).
Величковский Б.М. Современная когнитивная психология // М.: МГУ, 1982. 8. Кофман А. Введение в теорию нечетких множеств // пер. с франц. – М.: Радио и связь, 1982. – 432 с.
Каргин А.А., Парамонов А.И., Ломонос Я.Г. Интеллектуальная систе атора, мірі інтер полянта і параметрів процедури проіджування даних.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).