Реалізація автоматизованої орфокорекції текстових даних в інформаційно-пошукових системах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.6780Анотація
Обґрунтовано необхідність введення орфокоректора до складу інформаційнопошукової системи з метою забезпечення її коректної роботи зі спотвореними текстовими даними. Визначено зміни у структурно-алгоритмічній організації ІПС, які може спричинити підключення до неї коректора. Показаний вплив характеристик ІПС на будову коректора у разі, коли він створений у формі програмного агентаПосилання
Белозеров В.Н., Кулькова Г.В. Лингвистическое обеспечение корпоративной информационнопоисковой системы // НТИ, сер.1. – 2004. – №3. – С. 14–18.
Ландэ Д.В. Поиск знаний в Internet. – М.: Диалектика, 2005. – 271 с.
Плескач В.Л., Рогушина Ю.В. Агентні технології: Монографія. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2005. – 338 с.
Михайлюк А.Ю., Заболотня Т.М. Комбінований метод виправлення орфо-графічних помилок у текстових даних // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. – № 2. – Т.2. – С. 21–26.
Якушин Б.В. Алгоритмическое индексирование в информационных системах. Проблематика и методы. – М.: Наука, 1978. – 144 с.
Заболотня Т.М., Михайлюк А.Ю, Тарасенко В.П. Структурно-алгоритмічна організація програмного агентаорфокоректора // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2008. – №1. – С. 88–96.
Бугайченко Д.Ю., Соловьев И.П. Абстрактная архитектура интеллектуального агента и методы её реализации // Системное программирование. – СПб.: СПбГУ” – 2005. – № 1. – С. 36–67.
Заболотня Т.М. Селективний підхід до автоматизованого формування оперативного спеціалізованого лексикосемантичного словникового ресурсу // Бионика интеллекта. – 2007. – № 2(67). – С. 27–31.
Miller G.A. WordNet: a Lexical Data-base for English // Communications of the ACM. – 1995. – Vol.38. – №11. – P. 39–41
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).