Метод синтезу слів для нейромережевого лінгвістичного процесора
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.6500Анотація
Запропоновано метод синтезу слів для нейромережевого лінгвістичного процесора, який враховує граматику природної мови, використовує кількісні оцінки природно-мовних об'єктів, формалізує взаємозв'язку між ними та операції над ними, і здійснює синтез слів на основі моделі нейромережі
Посилання
Шуклин Д.Е. Разработка системы обрабатывающей текст естественного языка на основе семантической нейронной сети / Д.Е. Шуклин // Искусственный интеллект. Донецк. Изд-во Института проблем искусственного интеллекта НАН Украины, 2002. - №4. С.312-320
Бондаренко М.Ф. Основи теорії синтезу над швидкодіючих структур мовних систем штучного інтелекту: моногр. / М.Ф. Бондаренко, З.Д. Коноплянко, Г.Г. Четвериков. – К.: ІЗМН, 1997. – 264 с.
Шабанов-Кушнаренко Ю.П. Теория интеллекта. Технические средства / Ю.П. Шабанов-Кушнаренко. – Х.: Вища шк. Изд-во при Харьк. ун-те, 1986. – 136 с.
Современный русский язык / В.А. Белошапкова, Е.А. Брызгунова, Е.А. Земская и др.; под ред. В.А. Белошапковой. – М.: Азбуковник, 1997. – 928 с.
Русская грамматика: [в 2 т.] / под ред. Н.Ю. Шведовой. – М.: Наука, 1982. – Т. 1: Фонетика. Фонология. Ударение. Интонация. Введение в морфемику. Словообразование. Морфология. – 1982. – 784 с.
Бондарев В.Н. Искусственный интеллект / В.Н. Бондарев, Ф.Г. Аде. – Севастополь: Изд-во СевНТУ, 2002. – 615 с.
Каллан Р. Основные концепции нейронных сетей / Р. Каллан. – М.: Изд. дом «Вильямс», 2001. – 288 с.
Pollack J. Recursive distributed representations / J. Pollack // Artificial Intelligence. – № 46. – P.77-105.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).