Створення електронного репозитарію національного авіаційного університету
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.6495Ключові слова:
інституційний репозитарій, електронна бібліотека, відкритий доступ, архів.Анотація
озглянуто принципи створення інституційного репозитарію Національного авіаційного університету на базі програмного середовища DSpace. Наведено принципи формування контенту репозитарію, що повинен складатися з матеріалів наукових конференцій, фондів факультетів та підрозділів, анотованих звітів науково-дослідних тем, статей наукових журналів, робіт студентів, дисертацій та авторефератів дисертацій, патентів, публікацій незалежних дослідників тощоПосилання
Шрайберг Я.Л. Бібліотеки в електронному середовищі і виклики сучасного суспільства / Я. Л. Шрайберг // Вища школа. – 2009. – N 8. – С. 60–83.
Когаловский М. Р., Новиков Б. А., Электронные библиотеки — новый класс информационных систем // Программирование. -2000. -№3. -с. 3-8.
Антопольский А. Б., Вигурский К. В. Концепция электронных библиотек // Электронные библиотеки. 1999. Т. 2. Вып. 2
Сурмін Ю.П. Майстерня вченого : підручник для науковця / Ю. П. Сурмін. – К. : Навчально-методичний центр "Консорціум з удосконалення менеджмент-освіти в Україні", 2006.
Електронна бібліотека НТБ НАУ[Електронний ресурс] . — Назва з титул. екрану. : http://www.lib.nau.edu.ua/elbook/
Open Access and Institutional Repositories with DSpace [Електронний ресурс] . — Назва з титул. екрану. : http://www.DSpace.org
DSpace 1.8 Documentation [Електронний ресурс] . — Назва з титул. екрану. : https://wiki.duraspace.org/display/DSDOC18/DSpace+1.8+Documentation
Institutional Repositories: Staff and Skills Set / Mary Robinson. – 2008 [Електронний ресурс] . — Назва з титул. екрану. : http://www.sherpa.ac.uk/documents/staffandskills2008.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).