Створення інтегрованої інформаційно-пошукової системи Науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету з використанням існуючих бібліографічних баз даних
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.6413Анотація
Швидкий розвиток інформаційного простору світу та України і збільшення кількості паперо-вих та електронних документів у бібліотеках викликає проблеми ефективної роботи з докуме-нтами, що тягне за собою значне збільшення часу знаходження потрібного документа. Про-блема може бути вирішена завдяки використанню засобів автоматизації процесів пошуку, за-снованих на застосуванні комп’ютерних систем. Робота присвячена створенню інформаційно-пошукової системи, що пов’язана з бібліографічною базою даних та системою інформуваннякористувачів бібліотеки вищого навчального закладу щодо наявності та місць збереження лі-тератури. Досліджено існуючі механізми одержання, зберігання й обробки даних та особливо-сті підвищення продуктивності бібліотечних комп'ютерних систем.Посилання
Андреева Н.Е. Виртуальное справочное обслуживание читателей // Мир библиогр. – 2006. – № 2. – С. 18–20.
Багрова И.Ю. Виртуальное справочно-информационное обслуживание. (По материалам англоязычной печати
(2000–2004 гг.) // Библиотековедение. – 2005. – № 6. – С. 42–49.
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Концепція побудови інформаційно-пошукової системи науково-технічної бібліотеки НАУ // Проблеми інформатизації та управління. Вип. 2(24).- К.: НАУ, 2008.- С. 92-97
Олексій Іванкевич, Віра Мазур. Автоматизация библиотечно-библиографичных процессов в научно-технической библиотеке Национального авиационного университета // Науковий вісник Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету: Зб. наук. ст. - К.: НАУ, 2011.- Вип. 2(4).- С. 13-17.
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Розвиток електронної бібліотеки Національного авіаційного університету // Віс- ник Національного авіаційного універси- тету.- К.: Видавництво Національного авіаційного університету “НАУ-друк”, 2011.- №4.- С. 74-79.
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Інстуційний репозитарій Національного авіаційного університету – новий інтер- нет-ресурс електронної бібліотеки // Вісник Національного авіаційного університету.- К.: Видавництво Національного авіаційного університету “НАУ-друк”, 2013.- №2(55).- С. 149-156.
Волоха А.В. Microsoft SQL Server 2005. Новые возможности. – С.Пб.: Питер, 2006. - 304 с.
Wenz C. Essential Silverlight.- Sebastopol: O’Reilly Media., 2008. – 193 p.
Іванкевич О.В. Cтворення проблемно-орієнтованої інформаційно-довідкової системи та бібліографічної ба- зи даних “Бібліографічна довідка” наукових бібліотек ВНЗ // Проблеми інформатизації та управління.- Вип. 1(29).- К.: НАУ, 2010.- С. 76-81. 10. Іванкевич О.В. Авт. свідоцтво
Україна, КП „Інформаційно-пошукова система НТБ НАУ” / Станіславов В.О., Станіславова О.В., Іванкевич
О.В. Заявник і патентовласник: Національний авіаційний університет, Київ; заявл. 05.06.2009; опубл. 05.08.2009.
Іванкевич О.В. Авт. свідоцтво 29788 Україна, КП „Віртуальна довідка НТБ НАУ”/ Станіславов В.О., Ватков В.Є., Іванкевич О.В. Заявник і патентовласник: Національний авіаційний університет, Київ; заявл. 05.06.2009; опубл. 05.08.2009.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).