Огляд методів збору та аналізу даних в системах інтелектуальної обробки інформації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.79.19368Ключові слова:
інтелектуальна обробка інформації, гіперавтоматизація, аналіз даних, системи моніторингу, інтеграція, автоматизація, дезінформаціяАнотація
У статті розглянуто сучасні методи збору та аналізу даних у системах інтелектуальної обробки інформації (ІОІ). Проведено огляд доступних сервісів, їхніх особливостей, переваг і недоліків у різних галузях, таких як маркетинг, юриспруденція, медицина та військова справа. Особливу увагу приділено інтеграції даних із месенджерів і публічних каналів. У статті запропоновано підхід, що передбачає об’єднання класичних сервісів збору даних із джерелами, такими як Telegram, Facebook, YouTube, для побудови повнішої та репрезентативнішої інформаційної картини. Результати експериментального дослідження показали, що навіть нестандартні джерела інформації можуть бути ефективно інтегровані в аналітичні системи для автоматизованого виявлення патернів, трендів і аномалій. Запропоновано концептуальну модель, що інтегрує гіперавтоматизацію з ІОІ для покращення ефективності збору, обробки та аналізу даних. Експериментальне дослідження підтвердило доцільність впровадження таких рішень, зокрема для виявлення дезінформації, прогнозування загроз і автоматизації рутинних завдань. Стаття підкреслює перспективи розвитку гіперавтоматизованих систем в умовах швидко змінюваного інформаційного середовища.
Посилання
Лєнков С. В. та ін. Концептуальна схема системи інтелектуальної обробки даних. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2014. Вип. 46. С. 181–190.
Council G. Injecting (artificial) intelligence into robotic process automation. URL : http://www.datacenterjournal.com/injecting-artificialintelligence-robotic-process-automation/.
Ситник В. Ф., Краснюк М. Т. Інтелектуальний аналіз даних (дейтамайнінг) : навч. посібник. Київ : КНЕУ, 2007. 376 с.
Bazzel M. Open Source Intelligence Techniques: Resources for Searching and Analyzing Online Information. 2012. 264 p.
Bornet P., Barkin I., Wirtz J. Intelligent Automation: Learn How to Harness Artificial Intelligence to Boost Business & Make Our World More Human. 1st ed. 2020. 432 p.
Mayer-Schönberger V., Cukier K. Big Data: A Revolution That Will Transform How We Live, Work, and Think. 1st ed. New York : Houghton Mifflin Harcourt, 2013. 256 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).