Інформаційна технологія обробки даних цільового навантаження безпілотних авіаційних комплексів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.74.17886Ключові слова:
БПС, штучний інтелект, відеопотік, цифрові зображенняАнотація
Враховуючи швидкість розвитку безпілотних повітряних суден (БПС) та сфери їх використання поступово виникає задача створення уніфікованої платформи для розгортання інформаційних процесів прямо на борту. В даній статі запропонована інформаційна технологія (ІТ) яка дозволить розгортати будь-які інформаційні процеси на борту БПС в режимі реального часу. Також в статті наданий ряд прикладів використання запропонованої ІТ з детальним описом і рекомендаціями.
Ця технологія може забезпечити гнучку платформу для подальших досліджень та розробок в даній сфері, а також вирішує задачу швидкого створення різнотипних БПЛА з штучним інтелектом на базі різних платформ. На зараз в Україні існує велика кількість різних компаній, які збирають або розробляють БПС, але вони не мають жодного цільового навантаження, що теж позитивно може сказатись на цих компаніях.
Посилання
Mohsan S.A.H., Othman N.Q.H., Li Y., et al. Unmanned aerial vehicles (UAVs): practical aspects, applications, open challenges, security issues, and future trends. Intel Serv Robotics. 2023. V. 16. P. 109–137.
Ateş H. Important Issues In Unmanned Aerial Vehicle User Education And Training. Journal of Aviation. 2022. V. 6, Iss. 1. P. 80–86.
Pylyp Prystavka, Vladyslav Sorokopud. Upgrade Quadrocopter Architecture to Use Video Analytics and Navigation On-board. 2020 IEEE 6th International Conference on Methods and Systems of Navigation and Motion Control (MSNMC) / Kyiv, Ukraine, 2020. P. 154–157.
Meier L., Tanskanen P., Fraundorfer F., Pollefeys M. PIXHAWK: A system for autonomous flight using onboard computer vision. 2011 IEEE International Conference on Robotics and Automation / Shanghai, China, 2011. P. 2992–2997.
Luo Z., Xiang X., Zhang Q. Autopilot System of Remotely Operated Vehicle Based on Ardupilot. Intelligent Robotics and Applications. ICIRA 2019. Lecture Notes in Computer Science. 2019. V. 11742. P. 206–217.
Marco Stephan, Batbayar Battseren, Uranchimeg Tudevdagva. Autonomous Unmanned Aerial Vehicle Development: MAVLink Abstraction Layer. International Symposium on Computer Science, Computer Engineering and Educational Technology / Mongolia, 2020. P.44–48.
Приставка П.О., Сорокопуд В.І., Чирков А.В. Експериментальний зразок автоматизованої системи пошуку підозрілих об’єктів на відео з безпілотного повітряного судна. Журнал: Системи озброєння і військова техніка. 2017. №2(50). С. 26–32.
Prystavka P., Sorokopud V., Chyrkov A., Kovtun V. Automated Complex for Aerial Reconnaissance Tasks in Modern Armed Conflicts. CEUR Workshop Proceedings / Lviv, Ukraine, 2019. V. 2588. P. 57–66.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).