Метод зменшення невизначеності даних в системах моніторингу на основі онтологічних доповнень
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.74.17880Ключові слова:
моніторинг, розподілені системи, онтологічні доповненняАнотація
Пропозиція щодо використання онтологічних доповнень має перспективу у сфері моніторингу розподілених систем, коли у сукупності зібраних даних існує невизначеність, а отримати чіткі параметри традиційними методами вимірювання досить складно у зв’язку з рядом об’єктивних причин. Було запропоновано представити онтологічно доповнену сукупність зібраної інформації у вигляді:
S_O^+=⟨A,P,V,γ,ω,O⟩
де O – онтологія системи. Таким чином онтології дозволяють проводити логічний аналіз над об'єктами моніторингу і виконувати довизначення їх атрибутів, тим самим збільшуючи кількість інформації в сукупності зібраної інформації. Додатково була розглянута перспектива створення онтологічних доповнень автоматизованими засобами на основі Data Mining аналізу. У статті представлені результати теоретичного дослідження можливостей використання доповненої сукупності зібраної інформації. Запропонований в дослідженні підхід може відігравати значну роль у розширенні можливостей систем моніторингу і поліпшення їх експлуатаційних характеристик.
Посилання
Поспішний О.С. Эффективный логический анализ больших онтологий за полиномиальное время. Вісник НТУУ «КПІ». Інформатика, управління та обчислювальна техніка: Зб. наук. пр. 2012. В. 55. С. 194–198.
Dong H., Hussain F., Chang E. An ontology-based real-time project monitoring system in the cloud. Journal of Universal Computer Science. 2011. V. 17, Iss. 8. P. 1161–1182.
Touzi A., Massoud H., Ayadi A. Automatic ontology generation for data mining using FCA and clustering. 2013. 10 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).