Розвиток схемотехніки інтегруючих АЦП
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.73.17646Ключові слова:
АЦП, рівняння перетворення, умови збіжності, геометрична прогресія, абсолютна та відносна похибки перетворенняАнотація
Виконано аналіз АЦП, що використовується в прецизійних вольтметрах Solartron моделей 7065, 7071 і 7081, які мали рекордні для свого часу параметри по точності. Отримані рівняння перетворення, що описують процес формування вихідного коду, на основі баланса зарядів на інтеграторі. Показано, що такий баланс важко досягнути в усіх випадках, тому що для цього необхідні певні умови. Виведені основні рівняння для визначення похибок, що зумовлені неідеальністю елементів АЦП. Показано, що процесс перетворення вхідної напруги у вихідний код відбувається циклічно і має ітераційний характер, тобто після зміни вхідної напруги вихідний код змінюється від циклу до циклу за законом геометричної прогресії. Отримані вирази для знаменника геометричної прогресії та наведені графік залежності знаменника геометричної прогресії від вхідної напруги, а також осцилограми напруг у характерних точках схеми. Визначено, як значення знаменника геометричної прогресії впливають на характер процесу перетворення. Досліджено збіжність цього процесу.
Посилання
Razavi, B. Principles of Data Conversion System Design. – IEEE Press, 1995. – 272 p.
Kester, Walt, The Data Conversion Handbook. – 2005. – 976 p.
Walden R.H. Analog-to-digital converter survey and analysis. IEEE Journal on Selected Areas in Communications. – 1999. – Vol. 17(4). – P. 539-550.
Ali M.Z., Dragoi V. An overview of analog-to-digital converter testing techniques. IEEE Instrumentation & Measurement Magazine. – 2010. – Vol. 13(2). – P. 22-29.
Faisal M., Kumar A. A comparative study of different digital correction techniques for analog-to-digital converters. International Journal of Engineering and Technology. – 2019. – Vol. 8(5). – P. 2203-2210.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).