Формалізація процесу випробувань дослідних зразків льотно-технічного обмундирування
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.72.17468Ключові слова:
льотно-технічне обмундирування, інформаційна модель випробуваньАнотація
У роботі розглядається підхід щодо формалізації процесу випробувань для побудови структури інформаційної моделі випробувань дослідних зразків льотно-технічного обмундирування (ЛТО), призначеного для захисту льотно-технічного складу авіації Збройних Сил України від впливу несприятливих факторів навколишнього середовища та створення із захисним спорядженням та іншими системами забезпечення життєдіяльності, необхідних умов для виконання особовим складом своїх функціональних обов’язків.
Авторами обговорюється важливість виконання випробувань для забезпечення безпеки льотного персоналу та підвищення ефективності виконання завдань авіаційних підрозділів наводяться етапи процесу випробувань, починаючи від планування до аналізу результатів. У статті також звертається увага на важливість стандартизації процесу випробувань та використання документації, що визначається вимогами ДСТУ EN ISO/IEC. Отже, стаття зосереджується на розробці нової формалізованої методики оцінки показників якості льотно-технічного обмундирування, яка забезпечує ефективність випробувань та більш точну та об'єктивну оцінку дослідних зразків.
Посилання
Алгоритм ергономічної оцінки дослідних зразків льотно-технічного обмундирування / Андрієнко О.В., Бояров В.Т., Кайдаш К.І., Чередніков О.М., Хмель Є.В. // Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки / ДНДІ ВС ОВТ. – Чернігів: Брагинець О.В., 2021. – Вип. 4(10). – С.5-13.
Тенденції удосконалення екіпіровки військового льотчика / І.М. Клюшніков, А.Г. Єрилкін, О.М. Марченко // Наука і техніка Повітряних Сил ЗСУ. – Харків: ХНУПС, 2017. – 311 с.
Хмель Є.В., Корольов О.О., Андрієнко О.В., Бойченко О.І. Концептуальний підхід до визначення вимог до фізико-механічних властивостей тканин для виготовлення льотно-технічного обмундирування для авіації Збройних Сил України. Наукові праці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. – 2022. – № 12. – С. 145-151.
Червотока О.В., Геращенко М.О., Лаппо І.М. Аналіз методичного апарату проведення лабораторних випробувань речового майна. Проблеми якості оборонної продукції: організаційні, технічні та фінансово-економічні аспекти : матеріали ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 30 червня 2022 року) / ред. І.М. Ткач; Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. – К., 2022. – С. 167-169.
Андрієнко, О.В., Бояров, В.Т., Кайдаш, К.І., Чередніков, О.М., Хмель, Є.В. Алгоритм ергономічної оцінки дослідних зразків льотно-технічного обмундирування. Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. – 2021. – № 4(10). – С. 5-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).