Визначення порядку поліноміальної моделі для побудови лінії тренду в задачах Data Science
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.71.17001Ключові слова:
data science, моделі для побудови лінії тренду, поліноміальна модельАнотація
В роботі розглянуто проблема вдосконалення технологій data sciencе, які сьогодні набули широке використання в багатьох галузях. Якість реалізації цих технологій значною мірою визначається точністю розрахунку параметрів трендових залежностей, що потребує адекватного визначення порядку поліноміальної моделі. Метою роботи є вдосконалення методів визначення порядку поліноміальної моделі для побудови лінії тренду в задачах data science.
Авторами запропоновано підхід до визначення порядку поліноміальної моделі для побудови лінії тренду в задачах data science, який базується на аналізі значень вищих похідних експериментальної кривої, враховуючи похибки виміру. Наведено результати оцінювання ефективності запропонованого підходу.
Посилання
David Dietrich. Data Science & Big Data Analytics: Discovering, Analyzing, Visualizing and Presenting Data / David Dietrich, Barry Heller, Beibei Yang. – John Wiley & Sons, Inc., Indianapolis, Indiana, 2015. – 420 p.
Sage Andrew, Melsa James, Estimation Theory With Applications to Communications and Control. – McGraw-Hill Book Company, Inc.; First Edition, 1971. – 752 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).