Ефективність дрібнозернистого паралелізму в сучасних комп’ютерних системах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.70.16847Ключові слова:
багатоядерні комп’ютерні системи, дрібнозернистий паралелізмАнотація
При виборі підходу до проектування програмного забезпечення для багатоядерних компютерних систем одним із перших вирішується питання гранулярності. Ступінь гранулярності варіюється від дрібнозернистої до крупнозернистої. Крупнозернистий паралелізм (coarse grained): кожне паралельне обчислення досить незалежне від інших, причому потрібен відносно рідкісний обмін інформацією між окремими обчисленнями. Дрібнозернистий паралелізм (fine grained): кожне паралельне обчислення досить мале і елементарне, складається з десятків команд. Ефективне паралельне виконання вимагає майстерного балансу між ступенем гранулярності програм і величиною комунікаційної затримки, що виникає між різними гранулами. Зокрема, якщо комунікаційна затримка мінімальна, то найкращу продуктивність обіцяє дрібнозернисте розбиття програми. Це той випадок, коли діє паралелізм даних. Якщо комунікаційна затримка велика, краще крупнозернисте розбиття програм Сучасні мови та бібліотеки паралельного програмування наряду з засобами створення потоків та організації їх взаємодії містять інструменти і для підтримки дрібнозернистого паралелізму. В работі наведени результати дослідження вікористання дрібнозернистго паралелізму з використанням засобів різних мов і бібліотек паралельного програмування. Показан що його використання в оптимальному поєднанні з іншими відами паралелізму надає можливість покращити ефективність багатоядерних компютерних систем.
Посилання
Doug L. A Java Fork/Join Framework. In Proceedings of the ACM 2000 conference on Java Grande (JAVA '00). – 2020. – P. 36-43.
Ponge J. Fork and Join: Java Can Excel at Painless Parallel Programming Too! [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.oracle.com/technetwork/articles/java/fork-join-422606.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).