Використання розподілених баз даних сучасних міжнародних наукометричних систем з вільним доступом для визначення та збільшення наукометричних показників науковців Національного авіаційного університету
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.69.16815Ключові слова:
наукова комунікація, наукометрія, наукометричний профіль, профіль науковця, наукометричний рейтинг, бібліотека, інформаційні системи, наукова бібліотекаАнотація
Стаття присвячена актуальній проблемі вільного доступу до наукової інформації Національного авіаційного університету (НАУ). Такий доступ, у тому числі через розвиток інституційного репозитаріїю та відкритих електронних журналів та конференцій НАУ, можливість вільно підтримувати стосунки зі своїми колегами в будь-якій частині світу — одна зі складових подальшого розвитку науки, освіти та суспільства, інтеграції НАУ до світової академічної спільноти. Наявність засобів публікації наукових робіт за світовими стандартами та самореклама науковців за допомогою сучасних наукометричних профілів значно підвищить наукометричні показники як самих науковців університету, так і НАУ у цілому. Пропонується досвід роботи Науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету щодо пропаганди наукометрії, навчання працювати з сучасними наукометричними системами.
Посилання
Ярошенко Т.О. Зелений шлях відкритого доступу. Репозитарії та їх роль у науковій комунікації: перші двадцять років // Бібліотечний вісник. – 2011. – № 5. – С. 3-10.
Симоненко Т. Бібліометричні профілі в наукометрії // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського : зб. наук. пр. / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Асоц. б-к України. – Київ, 2017. – Вип. 48. – C.233–240.
Харченко В.П., Іванкевич О.В., Ва-хнован В.Ю. Аналіз заходів для визначення місця університету в міжнародних рейтингових системах // Вісник НАУ. – К.: Видавництво Національного авіаційного університету “НАУ-друк”, 2011. – №2(47). – С. 77-82.
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Створення електронного репозитарію Національного авіаційного університету // Проблеми інформатизації та управління. – Вип. 2(38). – К.: НАУ, 2012. – С. 30-36.
Open Journal Systems | Public Knowledge Project [Електронний ресурс]. – Назва з титул. екрану. : https://pkp.sfu.ca/?q=ojs.
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Створення сховища наукових журналів на основі програмного забезпечення Open Journal Systems // Вісник Національного авіаційного університету. – К.: Видавництво Національного авіаційного університету “НАУ-друк”, 2012. – №4(53). – С. 62-65.
Open Conference Systems | Public Knowledge Project [Електронний ресурс]. – Назва з титул. екрану. : https://pkp.sfu.ca/?q=ocs.
Google Scholar. Retrieved from http://scholar.google.com.ua [in Ukrainian].
Бібліометрика української науки [Електронний ресурс]. – Назва з титул. екрану.: http://nbuviap.gov.ua/bpnu.
Rankings of Scientists. webometrics.info. Retrieved from http://webometrics.info/en/node/116 [in English].
Іванкевич О.В., Вахнован В.Ю. Розвиток електронної бібліотеки Національного авіаційного університету // Вісник Національного авіаційного університету. – К.: Видавництво Національного авіаційного університету “НАУ-друк”, 2011. – №4(49). – С. 74-79.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).