ОПТИМИЗАЦИЯ КОМПЬЮТЕРНОЙ СЕТИ С ОБЕСПЕЧЕНИЕМ QOS НА ОСНОВЕ ЧИСЛЕННОГО КРИТЕРИЯ
Анотація
Запропоновано підхід до вирішення задачі оптимального розподілу інформаційних файлів по вузлах комп'ютерної мережі під час передачі великих обсягів даних. Як чисельний критерій оптимальності використовується комбінація параметрів трафіку каналами зв'язку мережі, що дозволяє забезпечити мінімізацію загального трафіку по мережі за одиницю часу, середнього часу очікування запитів у черзі на обслуговування.
Посилання
Кульгин М. Технология корпоративных сетей. Энциклопедия. - С.Пб: Пи-тер, 2000. - 704 с.
Жуков И. А., Клименко И. А. Обеспечение заданного уровня качества обслуживания в объединенных сетях //
Проблеми інформатизації та управління. - К.: НАУ, 2005.-Вин. 13.-С.5-14.
Жуков I. А., Виноградов М.А., Дрововозов В. / Халімон Н. Ф. Основи теорії мереж передачі та розподілу даних: Навчальний посібник. - К.: Книжкове вид-во НАУ, 2006 . - 272 с.
Кулаков Ю. А.. Гайдукова 77., Ха-лил ь X А. Аль Шкерат. Способы повышения эффективности качества обслуживания (QoS) в многофункциональных сетях // Вісник НТУУ «КПІ». Інформатика, управління та обчислювальна техніка. - К.: ТОВ «ВЕК+», 2002. - № 39. - С. 132- 141.
Вишневский В. М. Теоретические основы проектирования компьютерных сетей. - М.: Техносфера, 2003. - 512 с.
Ивницкий В. А. Теория сетей массового обслуживания. - М.: Изд-во Физико-математической литературы, 2004. - 772 с.
Кулаков Ю. О. Синтез комп’ютерних мереж керування виробництвом // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. - Хмельницкий, 1998. -№2.-С. 29-32.
Жуков И. А., Зайченко Ю. П., Печурин П. К. Модель распределения ин-формационных ресурсов в компьютерных сетях // Проблеми інформатизації та управління. - К.: НАУ, 2005. - Вип. З (14).-С. 9-14.
Цегелик Г. Г. Системы распределенных баз данных. - Львов: Свит, 1990. - 168 с.
Столлингс. Современные компьютерные сети. 2-е изд. - С.Пб.: Питер, 2003.-783 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).