ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКОЮ
Анотація
У роботі показано, що є необхідні і достатні умови для побудови систем оптимального управління інформаційною безпекою. Доведено теорему про оптимальне значення вартості ресурсів, необхідних для забезпечення заданого рівня інформаційної безпеки. Ухвалення рішення щодо вибору ресурсів захисту зведено до типової задачі пошуку екстремуму функції однієї змінної. Практичну значимість тверджень теореми підкреслюють три наслідки, які мають роль практичних рекомендацій.
Посилання
Галактенко В. А. Основы информационной безопасности. - М.: Интернет-Университет ИТ. 2004. - 264 с.
Черней Г А., Охрименко С. А., Ляху Ф. С. Безопасность автоматизированных информационных систем. - Кишинев: Ruxanda. 1996. - 186 с.
www.kiev-security.org.ua.
Гермейер Ю. Б. Игры с противоположными интересами. - М.: Наука, 1976.
Игнатов В. А., Гузий Н. Н. Оптимальное управление скаляризацией векторных критериев в конфликтующих системах / Проблеми інформатизації і управління: 36. наук, праць. - К.: НАУ, 2004. - №11. -С. 118-126.
Игнатов В. А., Минаев Ю. Н., Гузий Н. Н. Асимптотическая теория математического моделирования критериев оптимальности и ограничений / Захист інформації: Зб. парс. праць. - К.: НАУ, 2004. - №4. - С. 47-55.
Игнатов В. А., Гузий И. Н. Метод ранжирования и цензурирования показателей качества функционирования сложных систем / Захист інформації: 36. наук, праць. - К.: НАУ, 3004. -№3. - С. 83-93.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).