Комп’ютерна система вимірювання обертального моменту
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.67.16195Ключові слова:
інформаційна система, обертальний момент, електродвигуни, датчики, потужність, струмАнотація
У статті представлено спосіб розробки інформаційної системи для вимірювання метрологічних характеристик електродвигунів. Для цього розроблено програмний додаток, який дозволяє візуалізувати отримані дані від мікроконтролеру, який перетворює сигнал з первинних датчиків в уніфіковану строкову форму. Система може працювати, як в локальній мережі LAN так і з виходом до Інтернету WAN. Описується можливість інтеграції такої системи до загальних SCADA систем. Пояснюється призначення та принцип вимірювальних сенсорів. Висвітлюється програмний код, як самого WEB - додатку, так і програмний код, який був використаний для програмування мікроконтролеру для перетворення сигналу первинних сенсорів. Представлено спосіб калібрування тензометричних сенсорів. Висвітлено функціональну схему первинного рівня для вимірювання обертальних моментів електродвигунів, а також вимірювання струму та напруги. Описано алгоритм роботи інформаційної системи. Проведено тестування даної системи на метрологічному стенді з використанням колекторного електродвигуна постійного струму. Однак її використання показало, що точність таких вимірювань має значну похибку, що пов’язано із використанням не промислового мікроконтролеру та дешевих сенсорів. Проте, збільшивши клас точності вимірювальних засобів шляхом використання високоточних датчиків, інформаційну систему можна використовувати не лише для вимірювання, а й для управління, що робить її універсальною в багатьох сферах виробництва.
Посилання
ISO 50001:2011 Energy management systems – Requirements with guidance for use. – [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://webstore.ansi.org/
Abdalhossein Rezai, Parviz Keshavarzi, Zahra Moravej. Key management issue in SCADA networks: A review. Engineering Science and Technology, an International Journal. – 2017. – Vol. 20. – Iss. 1. – З. 354-363.
Jiroutova, Dita, Vokáč, Miroslav. (2013). Analysis of the accuracy of fibre-optic strain gauges. Acta Polytechnica, 53. 10.14311/AP.2013.53.0872.
Гапонов В.Л. Измерение крутящего момента на вращающихся валах / В.Л. Гапонов, А.С. Гуринов, В.В. Дудник // Вестник Донского государственного технического университета. – 2012. – №1-2 (62). – C. 25-32.
Enrique Ramos, Melgar Arduino, and Kinect Projects. Design, Build, Blow Their Minds / Ramos Melgar Enrique, Castro Díez Ciriaco and Jaworski Przemek - Apress, Inc. – 2012. – P. 385.
Qin, Rufu & bin, Feng & Xu, Zhounan & Zhou, Yusheng & Liu, Lixin & Li, Yineng. (2021). Web-based 3D visualization framework for time-varying and large-volume oceanic forecasting data using open-source technologies. Environmental Modelling & Software, 135. 104908. 10.1016/j.envsoft.2020.104908.
Квашук Д. WEB-інтерфейс комп’ютерної системи для вимірювання обертального моменту. – [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://dmitro.pythonanywhere.com/torque.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).