Створення та оперування базою даних за допомогою хмарних сервісів Azure
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.66.15718Ключові слова:
база даних, хмарний сервіс, DBaaS, Microsoft Azure, Azure Application, SQL Server, SQL Database, Azure Firewall, Visual StudioАнотація
В сучасному світі інформація є найважливішим ресурсом, цінність якого може становитися вищою за гроші. Але це не стосується застарілої, неактуальної інформації. Люди здавна намагалися знайти спосіб якнайшвидше передавати інформацію з одного місця в інше, і сьогодні це можливо зробили швидше ніж коли-небудь.
За допомогою сучасних мережевих технологій стало можливо зберігати величезні об’єми даних, а за допомогою електронних пристроїв отримувати до неї доступ. Хмарну технології зробили ще один крок вперед у доступності інформації, відкривши можливість отримувати її будь-де. Один з багатьох хмарних сервісів Microsoft Azure дає користувачам можливість зберігати дані для власного користування на віддалених серверах, а також швидко обробляти запити, повертаючи їх у вигляді даних, і захищати сховища від небажаних загроз.
Стаття охоплює процес використання засобів Microsoft Azure для створення власного сервера SQL Server для зберігання та керування віддаленою базою даних SQL Database, а також налаштування інтегрованих сервісів Azure Firewall та Azure Application. Отримана база є робочою та може використовуватись для зберігання будь-яких даних.
Посилання
Хмарне середовище. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Хмарні_сховища.
DBaaS (Database as a Service). [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://habr.com/ru/company/kingservers/blog/310022/.
Рынок DBaaS. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://habr.com/ru/company/technoserv/blog/337860/.
Windows Azure сегодня – что это, зачем и для кого. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://www.itweek.ru/its/article/detail.php?ID=149720.
Microsoft Azure. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://www.datagroup.ua/ru/smb/hmarni-rishennia/microsoft-azure.
Azure Web Apps. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://en.wikipedia.org/wiki/Azure_Web_Apps.
Что такое MS SQL Server. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://kurspc.com.ua/node/333.
Что такое база данных SQL Azure. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://docs.microsoft.com/ru-ru/azure/azure-sql/database/sql-database-paas-overview.
Что такое логический сервер SQL Server в базе данных SQL Azure и Azure синапсе. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://docs.microsoft.com/ru-ru/azure/azure-sql/database/logical-servers.
Что такое Брандмауэр Azure. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://docs.microsoft.com/ru-ru/azure/firewall/overview.
Принцип работы Брандмауэра вэб-приложений Azure. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://docs.microsoft.com/ru-ru/learn/modules/introduction-azure-web-application-firewall/3-how-azure-web-application-firewall-works.
Возможности Visual Studio. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://docs.microsoft.com/ru-ru/visualstudio/ide/advanced-feature-overview?view=vs-2019.
Microsoft Visual Studio. [Електронний ресурс.] – Режим доступу: https://8d9.ru/program/microsoft-visual-studio.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).