Порівняльний аналіз підходів до побудови компонентів реконфігуровних засобів технічного захисту інформації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.66.15712Ключові слова:
технічний захист інформації, сигнатурний аналіз, множинне розпізнавання патернів, ПЛІС, ефективність, порівняльний аналізАнотація
У даній роботі досліджуються підходи до апаратної реалізації на базі ПЛІС засобів технічного захисту інформації сигнатурного типу, які в реальному часі вирішують обчислювально ресурсоємну задачу множинного розпізнавання патернів в інтенсивному потоці вхідних даних (системи виявлення вторгнень, засоби протидії вірусам та спаму). З метою оцінки властивостей таких засобів та їх компонентів, а також для порівняння різних підходів до побудови схем розпізнавання визначено та класифіковано потрібні показники ефективності. З’ясовано що найбільш ефективними при побудові апаратних схем множинного розпізнавання патернів є наступні три підходи та технології, на яких вони ґрунтуються: асоціативна пам'ять на базі цифрових компараторів; фільтр Блума на базі геш-функцій; алгоритм Ахо–Корасік на базі скінченних автоматів. Для кожного з напрямів наведено формалізований на якісному рівні огляд характерних особливостей в сенсі визначених показників ефективності, специфіки його практичної реалізації на ПЛІС, складнощі та проблеми, що при цьому виникають, та шляхи їх усунення. Проведено порівняльний аналіз згаданих підходів. Зроблено висновок, що жоден з них не демонструє явних переваг перед іншими, тому існує потреба в методах, які дозволили би поєднати різні підходи в єдиному пристрої, максимізуючи ефективність за рахунок реалізації переваг кожного з них.
Посилання
Палагин А.В., Опанасенко В.Н. Реконфигурируемые вычислительные системы: Основы и приложения / К.: «Просвіта», 2006. – 280 с.
Гильгурт С.Я. Реконфигурируемые вычислители. Аналитический обзор // Электронное моделирование. – 2013. – Т.35, № 4. – С. 49-72.
Смит Б. Методы и алгоритмы вычислений на строках. Теоретические основы регулярных вычислений / Пер. с англ. – М.: Вильямс, 2006. – 496 с.
Chen H., Chen Y., Summerville D.H. Survey on the Application of FPGAs for Network Infrastructure Security // IEEE Communications Surveys and Tutorials, Article. – 2011. – Vol. 13, №4. – P. 541-561.
Гільгурт С.Я. Побудова асоціативної пам'яті на цифрових компараторах реконфігуровними засобами для вирішення задач інформаційної безпеки // Електронне моделювання. – 2019. – Т. 41, №3. – С. 59-80.
Гільгурт С. Побудова фільтрів Блума реконфігуровними засобами для вирішення задач інформаційної безпеки // Безпека інформації. – 2019. – Т. 25, №1. – С. 53-58.
Гільгурт С. Побудова скінченних автоматів реконфігуровними засобами для вирішення задач інформаційної безпеки // Захист інформації. – 2019. – Т. 21, №2. – С. 111-120.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).