Аналіз доступності мікросервісів на базі системи управління та оркестрації контейнерів Kubernetes
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.65.15374Ключові слова:
мікросервіси, контейнери, оркестрація, докер, доступністьАнотація
У статті досліджено проблеми оркестрації та проведено експерименти, щоб оцінити доступність, яку надає Kubernetes для керованих мікропослуг. Значну увагу приділено впливу додавання надмірності на доступність програм на базі мікросервісної архітектури та проведено експерименти з конфігурацією Kubernetes за замовчуванням, а також з найефективнішою. Перехід до архітектури мікропослуг триває і зараз. При такому підході система виділяється на менші модулі, які розроблені, розроблені та масштабовані окремо для побудови віртуалізованої функції. Але для постачальників функцій доступність залишається проблемою при переході до розгортання мікросервісів. Kubernetes - це рішення, яке має базу коду з відкритим кодом, воно визначає вибір розгорнутих частин, які разом надають інструменти для побудови, підтримки, масштабування та відновлення контейнерних функцій. Таким чином, Kubernetes приховує складність організації мікросервісів, щоб забезпечити управління їх доступністю. Для початку ми оцінюємо Kubernetes, використовуючи загальну конфігурацію з точки зору доступності в хмарних налаштуваннях. Представлені архітектури для державних та приватних хмар. Ми оцінюємо доступність, яка досягається цілющою силою Кубернету. Порівняльна оцінка була проведена за допомогою Framework Management Framework (AMF), тобто запропонованого механізму, що використовується в проміжному програмному забезпеченні для управління високою доступністю. Результати дослідження демонструють, що в деяких тестах відключення служби для програм, керованих Kubernetes, є значно високим.
Посилання
Sam Newman. Building Microservices: Designing Fine-Grained System. – O’Reilly, 2015. – 251 p.
Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software / Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson, John Vlissides. – O’Reilly, 2004. – 694 p.
Pethuru Raj Chelliah. Service Discovery and API Gateways. – Essentials of Microservices Architecture, 2019
Eric Evans. Domain-Driven Design: Tackling Complexity in the Heart of Software. – Addison-Wesley, 2003. – 560 p.
Robert Martin. Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship. – Addison-Wesley, 2008. – 465 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).