Гібридний засіб захисту мовної інформації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.65.15299Ключові слова:
захист інформації, мовна інформація, шумова завада, ревербераційна завадаАнотація
Стаття присвячена проблемі підвищення рівня захисту мовної інформації у приміщеннях на основі застосування гібридного підходу, а саме, шляхом створення комбінованої шумової та ревербераційної завад. Запропоновано процес розроблення пристрою, що створює акустичний шум із використанням ефекту реверберації. Спроектовано структурну схему такого генератора аудіо шуму та перевірено його функціональність.
Посилання
ТЗІ. Технічні канали витоку інформації [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://tzi.com.ua/akustichn-kanalivitoku-nformacz.html.
Хорошко В.О. Пошук та локалізація радіозакладних пристроїв: навч. посібник / Хорошко В.О., Азаров О.Д., Макименко Г.О., Яремчук Ю.Є. – Вінниця: ВНТУ,
– 333 с.
Хорев А.А. Оценка эффективности защиты вспомогательных технических средств. Специальная техника, 2007. – №2.
– С. 48-60. – № 3. – С. 50-63.
Скиба В. Ю., Курбатов В. А. Руководство по защите от внутренних угроз информационной безопасности. – СПб.: Питер, 2008. – 320 с.
Технології захисту інформації [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/4186.
ATmega328P [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ww1. microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/At
mel-7810-Automotive-MicrocontrollersATmega328P_Datasheet.pdf
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).