Проблеми інтеграції України до спільного авіаційного простору ЕС

Автор(и)

  • І. А. Жуков
  • Б. І. Долінце
  • С. В. Балакін

DOI:

https://doi.org/10.18372/2073-4751.63.14996

Ключові слова:

Цивільна авіація, авіалінії, повітряні перевезення, повітряний рух, пасажирські перевезення, повітряний транспорт, Єдине європейське небо

Анотація

У статті проаналізована поточна ситуація на ринку авіаперевезень в Україні. Показано, що в українському сегменті світового авіаційного ринку ефективність пасажирських перевезень та повітряних перевезень щодо пасажирів на кілометр може зростати на національних та міжнародних рейсах. Проведено аналіз нормативно-правових актів, що мають регулювати всі аспекти інтеграції України до спільного авіаційного простору Європейського Союзу. Автори обґрунтовують стрімке зростання ефективності цивільної авіації та високі можливості галузі повітряного транспорту України з урахуванням глобальних темпів розвитку цивільної авіації. Розглянуто основні проблеми, що можуть виникнути при інтеграціі до авіапростору ЕС на прикладі країн, що ратифікували дані домовленості і знаходяться на заключних етапах їх реалізації. Проведено аналіз негативних наслідків для вітчизняних авіакомпаній, котрі при високій конкурентності европейських лоукостерів втратять значну частину ринку авіапольотів як над Україною, так і поза нею. Проведено порівняння авіапарку Українських літаків з основними європейськими авіакомпаніями на основі їх віку і зношеності. Розглянуто вплив пандемії COVID-19 на ефективність пасажирських перевезень і її вплив на ринок авіаперевезень в Україні.

Посилання

Single European Sky. European Parliament Think Tank. [Internet Resource] / Web-site: Europarl.europa. Access mode: http://www.europarl.europa.eu/thinktank/en/document.html?reference=EPRS_BRI(2015)554173, free.

Кравчук П., Кульчицька К. Міфи та реалії відкритого неба: що змінить для України спільний авіапростір з ЄС. [Інте-рнет Ресурс] / Веб-сайт: Eurointegration. Режим доступу: https://www.eurointegra-tion.com.ua/articles/2017/12/14/7074981.

Сколько лет самолетам, ко-торыми путешествуют украинцы. [Інтер-нет Ресурс] / Веб-сайт: 24tv. Режим дос-тупу: https://24tv.ua/ru/skolko_let_samoletam_kotorymi_puteshestvujut_ukraincy_i_naskolko_oni_bezopasny_n1169504.

,4% рейсів українських та 82,8% іноземних авіакомпаній виконано вчасно. [Інтернет Ресурс] / Веб-сайт: Avia.gov. Режим доступу: https://avia.gov.ua/84-4-rejsiv-ukrayinskih-ta-82-8-inozemnih-aviakompanij-vikonano-vchasno/.

A Statistical Analysis of Commercial Aviation Accidents. Airbus, 2019. [Internet Resource] / Web-site: Accidentstats.airbus. Access mode: https://accidentstats.airbus.com, free.

Переклади актів acquis communautaire на українську мову. [Інтернет Ресурс] / Веб-сайт: Minjust.gov. Ре-жим доступу: https://minjust.gov.ua/-azues43.

Проекти регуляторних актів на 2017 рік. [Інтернет Ресурс] / Веб-сайт: New.avia.gov. Режим доступу: http://new.avia.gov.ua/-plan-pidgotovki-proektiv-regulyatornih-aktiv-na-2017-rik/.

Рекомендації ГО «Європа без бар’єрів» до Порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України. [Інтернет Ресурс] / Веб-сайт: Europewb.org. Режим доступу: https://europewb.org.ua/rekomendatsiyi-go-yevropa-bez-bar-yeriv-do-poryadku-rozroblennya-pryjnyattya-ta-vprovadzhennya-aviatsijnyh-pravyl-ukrayiny/.

Підсумки діяльності авіаційної галузі України за 2016 рік. [Інтернет Ре-сурс] / Веб-сайт: New.avia.gov. Режим до-ступу: http://new.avia.gov.ua/wp-content/uploads/2017/04/Pidsumky-roboty-2016.pdf.

Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року. [Інтер-нет Ресурс] / Веб-сайт: Kmu.gov. Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/-cotrol/uk/cardnpd?docid=249935442.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Статті