Побудова комп'ютерної моделі охоронного акустичного сповіщувача
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2(62).14476Ключові слова:
Охоронні сповіщувачі, Моделювання систем, MATLABАнотація
У даній роботі проводиться моделювання на рівні функціонально схеми засобами MATLAB охоронного акустичного сповіщувача. Охоронний акустичний дистанційний сповіщувач призначений для охорони приміщень від проникнення сторонніх осіб через вікно за допомогою розбиття скла. Акустичний сповіщувач повинен дистанційно сприймати звуки в приміщенні, що охороняється, аналізувати їх і автоматично робити висновок про наявність чи відсутність факту розбиття скла. При цьому можливий пропуск цілі (при занадто тихому звуці) або помилкова тривога (при спрацьовуванні, наприклад, на звук розбитого посуду). Метою розробки моделі є отримання можливостей теоретичного дослідження впливу параметрів обробки сигналу в сповіщувачі на ефективність виявлення їм порушника в акустичних перешкодах.
Розробка комп'ютерної моделі охоронного акустичного сповіщувача здійснюється з використанням алгоритму розпізнавання на основі двоканальної обробки. В одному каналі аналізуються низькочастотні звукові коливання в діапазоні від одиниць до сотень Гц. В іншому каналі аналізуються високочастотні компоненти звуку розбиття скла. Результати моделювання збігаються з технічними характеристиками сповіщувача-прототипу, що підтверджує адекватність побудованої моделі. Розроблена модель дозволяє оцінити надійність поділу охоронним извещателем сигналів від порушника і сигналів від перешкод, визначити параметри сигналів, що створюють випадки помилкових тривог. Розроблена модель дозволяє оцінити якість обробки сигналів за допомогою алгоритму даного сповіщувача. Вона є інструментом для вибору оптимальних параметрів конструкції сповіщувача.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).