Оптимізація діагностування несанкціонованих дій в комп'ютерній мережі
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.14029Ключові слова:
комп'ютерна мережа, діагностування, дослідження, симптом, оптимізація, несанкціоновані дії, виявлення вторгненьАнотація
Проаналізовано проблему діагностування несанкціонованих дій в комп'ютерних мережах з метою оптимізації протоколів їх роботи і підвищення працездатності. Розглянуто можливості по обробці діагнозів вторгнень через бінарні симптоми. Введено масу переконання, що дозволить більш точно регулювати відбір необхідних симптомів для формування точних діагнозів. Наведено рівняння моделі діагностування вторгнень. Запропоновано шляхи оптимізації підвищення виявлення шкідливих програм і атак в комп'ютерній мережі. Сформульовано необхідні критерії і вимоги для забезпечення своєчасного виявлення вторгнень в комп'ютерні мережі. Сформовано шляхи оптимізації діагностики та можливості автономного виявлення несанкціонованих дій (без використання і звернення до сигнатурних баз даних). Запропоновано описувати набори станів необхідними структурами проникнення, що дадуть можливість групувати необхідні дії і прискорити їх обробку. Введена можливість класифікації якості симптомів, дозволить автоматично замінювати слабкі симптоми найсильнішими.Посилання
Yang B-S. Application of Dempster-Shafer theory in fault diagnosis of induction motors using vibration and current signals. / Yang B-S., Kim K. J // Mechanical Systems and Signal Processing. – 2006. Vol. 20 (2). – Р. 403-420.
Prioritizing intrusion analysis using Dempster-Shafer theory: proceedings of the 4th ACM workshop on Security and articial intelligence. / ACM. October 2011. – P. 59-70.
Пат. 123634 Україна МПК G06F 12/14. Спосіб діагностування несанкціонованих дій в комп’ютерній мережі / Жуков І. А., Балакін С. В. – №201702719; заявл. 23.03.17; опубл. 12.03.18, Бюл. №5. 4 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).