Інтерактивна процедура багатокритеріальної оптимізації
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.4.13137Ключові слова:
людино-машинна взаємодія, інтерактивний режим, багатокритеріальна оптимізація, особа приймаюча рішення, процедура узгодження цілей, Парето-оптимальні рішенняАнотація
Розглянуто процедуру, яка при наявності кількох критеріїв (без можливості апріорного встановлення серед них головного) дозволяє реалізувати людино-машинну взаємодію, направлену навироблення інтерактивним шляхом одного або декілька компромісних рішень, що визначають допустимі з точки зору особи, що приймає рішення, значення критеріїв. Алгоритмічна реалізація запропонованої процедури дозволяє вирішувати задачі багатокритеріальної оптимізації, уяких альтернативи в явному вигляді не формулюютьсяПосилання
Штойер Р. Многокритериальная оптимизация. Теория, вычисления и приложения: Пер. с англ. — М.: Радио и связь, 1992. — 504 с.
Чибісов Ю. В., Шульга Ю. С. застосування методів багатокритеріальної оптимізації для вирішення задачі розподілу вагонів по вантажним фронтам [Текст] / Ю. В Чибісов, Ю. С. Шульга // Вісник Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. – 2014. – Вип7. – С. 134-138.
Божанова Т. А. Про узагальнені розв’язки однієї задачі векторної оптимізації на транспортних мережах [Електр. ресур] / Т. А. Божанова, П. І. Когут // Динамические системы: зб. наук. праць. – 2010. – Вип. 28. – С. 48-62. – Режим доступу : http://ww.dynsys.crimea.edu/issue/28/dynsys_28_bozhanova.pdfВісник
Прус Н. В. Можливості застосування багатокритеріальної оптимізації при плануванні витрат промислового підприємства [Текст] / Н. В. Прус // Вісник Хмельницького національного університету 2009, – № 3, T. 1. – С. 219 – 222.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).