Методи цифрової фільтрації та їх вплив на якість зображень різних кл
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.12812Ключові слова:
методи частотної фільтрації, методи просторової фільтрації, цифрове зображення, стеганографія, міра спотворення цифрового зображенняАнотація
В роботі досліджується різні методи фільтрації та класи цифрових зображень. Реалізовано метод частотної фільтрації для цифрових зображень та досліджено міруспотворення цифрового зображення в залежності від класу зображення, окремо длякожної компоненти колірної моделі. Дослідження проводилися на цифрових статичних зображеннях різних класів з використанням методів частотної фільтрації, що булиреалізовані на прикладному програмному забезпеченні. Отримано процедури видаленнясегментів спектру трьох колірних гам та доведено, що функціональні залежності спотворення якості зображень (реалістичних, штучних, монохромних, тощо) різні длячервоної, зеленої і синьої складової колірної моделі. Показано, що зазначена статисти-ка може бути базовим підґрунтям подальших досліджень для розробки сучасних ефективних методів стеганографії та стегоаналізаПосилання
Гонсалес .Цифровая обработка изображений. Р. Гонсалес, Р.Вудс. – Москва: Техносфера, 2005. – 1072 с.
Лукічов В. В. Методи та засоби стеганографічного захисту інформації в комп’ютерних системах і мережах на основі вейвлетперетворень : дис. – К. : ступеня канд. техн. наук: спец. 05.13. 21/Лукічов Віталій Володимирович, 2010.
Д.С.Ватолин. Алгоритмы cжатия изображений. Методическое пособие. – Москва: МГУ, 1999. – 76 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2017-09-02
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).