Кластеризація мережі на основі нечіткої логіки
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.12792Анотація
У статті розглянуто вирішення кластеризації у мобільних Ad hoc мережах. З метою зменшення часової складності алгоритмів маршрутизації у мережі та врахування всіх необхіднихпараметрів вузлів, які спричинені їх динамічністю, було запропоновано алгоритм кластеризації, що базується на раніше побудованих моделях нечіткої логікиПосилання
Давиденко І.Н., Левчук А.В. Спосіб організації динамічної структури мобільної комп’ютерної мережі великої розмірності: Дис. … канд. техн. наук: 05.13.05 – Київ, 2008. – 120 с.
Лукашенко В.В., Левчук В.В. Аналіз ефективності способів розбиття мережі на зони маршрутизації// Електроніка та системи управління. – 2010. –№1(23) – С. 112- 118.
Ваа Chen Y. P., Liestman A. L. A zonal algorithm for clustering ad hoc networks // International Journal of Foundations of Computer Science. – 2003. – №14 (2) – P. 305-322.
V.Preetha, Dr.K.Chitra. Clustering & Cluster Head Selection Techniques in Mobile Adhoc Networks// International Journal of Innovative Research in Computer and Communication Engineering. – 2014. – № 7 (2) – P. 4-7.
VanDung Nguyen, Oanh Tran Thi Kim, Duc Ngoc Minh Dang. Application of the lowest-ID algorithm in cluster-based TDMA system for VANETs// International Conference on Information Networking (ICOIN) – 2015. – P. 25-30.
Dao-quan Li, Huai-cai Wang. Fuzzy Clustering Algorithm Based on the Time and Surplus Energy Constrain for Ad Hoc Network// JOURNAL OF NETWORKS –
– №10 (5) - P. 1127-1134. Статтю подано до редакці 05.05.2017
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).