Застосування штучних імунних систем при виявленні шкідливих програм в комп’ютерній мережі
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.12774Ключові слова:
ютерна мережа, протокол, виявлення, дослідження, штучна імунна мережаАнотація
Проаналізовано поведінку шкідливих і нешкідливих програмних об'єктів з метою отриманняпротоколу їх роботи. Розглянуто варіанти розпізнавання шкідливих програм на рівні їх виявлення і блокування. Виявлено загальні для досліджуваних програм особливості поведінки. Наведено рівняння, що описують дії даного способу базуючись на операторах штучних імунних мереж. Реалізовано запропоновану структуру виявлення шкідливих програм. Запропоновано методи підвищення виявлення шкідливих програм і атак в комп'ютерній мережіПосилання
Ситник В.Ф. Основи інформаційних систем: Навч. посіб. - 2-ге вид., переробл. і допов // К.: КНЕУ, 2001. – 420 с.
Стивен Норткат, Джуди Новак. Обнаружение нарушений безопасности в сетях, 3-е издание: Пер. с англ. – М.: Изд. дом "Вильямс", 2003. – 448 с.
Щерба М.В. Система анализа устойчивости распределенных компьютерных сетей к атакам // Омский научный вестник, 2012. – 286 с.
Милославская Н.Г., Толстой А.И. Интрасети: Обнаружение вторжений: учеб/пособие для вузов // Юнити-Дана, 2001. – 592 с.
Таненбаум Э. Компьютерные сети. // СПб.: Питер, 2008. – 848 с.
Іванов В.Г., Карасюк В.В., Гвозденко М.В. Основи інформатики та обчислювальної техніки: Навч. посіб. // Юрінком Інтер, 2004. – 328 с.
N.K. Jerne, Idiotypic networks and Other Preconecived Ideas // Immunological review, Vol. 79, 1984. – P. 5–24.
Балакин С.В. Выявление компьютерных атак с помощью мониторинга сетевых объектов // Информационные технологии и системы управления, №25, 2015. – С. 35-38.
Пат. 110330 Україна, МПКG06F 12/14. Спосіб запобігання комп'ютерним атакам в мережі за допомогою фільтрації вхідних пакетів / І.А. Жуков, С.В. Балакін; власник Нац. Авіаційний Університет. – № 201602196 ; заявл. 09.03.2016 ; опуб-
лік. 10.10.2016, Бюл. № 19. – 6 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).