Оптимізація конфігурації змішаної бездротово-оптичної мережі при вирішенні «проблеми останньої милі»
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.10363Ключові слова:
мережа передачі даних, конфігурація, волоконно-оптична мережа, бездротова мережа, оптимізаціяАнотація
В даний час доступ до мережі за допомогою радіохвиль являється одним з найбільш дешевих способів вирішення «проблеми останньої милі». Дане рішення особливо ефективнов тих районах, де кабельні мережі розвинені недостатньо або відсутні зовсім. За допомогою розміщення базових станцій в ключових точках, які забезпечують максимальну площу покриття території, забезпечується надання цілого ряду сервісів кінцевим користувачам. Проте поєднання бездротової абонентської частини мережі з провайдером,який надає послуги, як правило забезпечується за допомогою кабельних технологій, щодає змогу віднести таку мережу до гібридного бездротово-оптичного типу. У статті розглянуті питання проектування і розгортання мереж доступу гібридного типу, а також розроблено програмний засіб для оптимізації конфігурації такої мережіПосилання
https://uk.wikipedia.org/wiki/Остання_миля [Електронний ресурс]
https://ru.wikipedia.org/wiki/Беспроводные_технологии [Електронний ресурс]
Бакланов И.Г. NGN: принципы построения и организации / И.Г. Бакланов. – М.: Эко-Трендз, 2008. – 468 с.
Розорінов Г.М. Високошвидкісні волоконно-оптичні лінії зв’язку: навч. посіб. / Г.М. Розорінов, Д.О. Соловйов. – 2-е вид., перероб. і допов. – К.: Кафедра,
– 344 с.
Манікін В.В. Путівник по FTTX / Манікін В.В. – М.: EXFO, 2009. – 191 с.
Вишневский В. Широкополосные беспроводные сети передачи информации
/ В. Вишневский, А. Ляхов, С.Л. Портной, И.В. Шахнович. – М.: Эко-Трендз, 2005. – 592 с.
Никульский И.Е. Оптические интерфейсы цифровых коммутационных станций и сети доступа / Никульский И.Е. – М.: Техносфера, 2006. – 256 с.
Галеев Э.М. Оптимизация / Э.М.Галеев, В.М. Тихомиров. – М.: Эдиториал, 2000. – 320 с.
Рудаков Д.В. К вопросу о проектировании беспроводных локальных сетей WLAN / Д.В. Рудаков, В.П. Комагоров, О.Б. Фофанов // Управление, вычислительная техника и информатика: доклады ТУСУРа, № 2 (22), часть 1, декабрь 2010, г. Томск. – С. 278-282.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).