Моделювання маршрутизації гранями графами одиничних кіл
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.10304Анотація
Розглянуто особливості застосування графів одиничних кіл у моделюванні маршрутизації гранями. Визначено основні геометричні властивості взаємодії вузлів у графах одиничних кіл. Запропоновано алгоритм обчислення шляху доставки пакету, який базується на застосуванні методу обчислення віртуального шляху у плоских віртуальних графаПосилання
Brent N. Clark, Charles J. Colbourn, David S. Johnson Unit disk graphs // Discrete Mathematics. – 1990. – В. 1-3. – Т. 86. – С. 165–177.
Mark L. Huson, Arunabha Sen Military Communications Conference, IEEE MILCOM '95. – 1995. – Т. 2. – С. 647-651.
F. Kuhn, R. Wattenhofer, A. Zollinger. Asymptotically optimal geometric mobile ad- oc routing // In DIALM '02: Proceedings of the 6th international workshop on Discrete algorithms and methods for mobile computing and communications. – New York, ACM Press, 2002. – Р. 24-33.
E. Kranakis, H. Singh, J. Urrutia. Compass routing on geometric networks // In Proc. 11th Canadian Conference on Computational Geometry. - Vancouver, August 1999. – Р. 51-54.
P. Bose, P. Morin, I. Stojmenovic, J. Urrutia. Routing with guaranteed delivery in ad hoc wireless networks // Wireless Networks, №7(6). – 2001. – Р. 609–616.
B. Karp, H. T. Kung. GPSR: greedy perimeter stateless routing for wireless networks // In MobiCom '00: Proceedings of
the 6th annual international conference on Mobile computing and networking. – 2000. – Р. 243–254.
Гамаюн В.П., Мацуєва Х.А. Моделювання маршрутизації гранями у бездротових динамічних мережах за допомогою віртуальних графів // Проблеми інформатизації та управління, №2(46). – К: Видавництво НАУ, 2014. – С. 14–19.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).