Використання інформаційних технологій для обчислення вертикальних коверн
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.9099Анотація
Досліджується вплив реальних властивостей рідини, зокрема капілярності, в’язкості та поля тяжіння, на тонку просторову вертикальну каверну за осесиметричним тілом при зануренні (випливанні) в рідині кавітаційної течії .За допомогою прикладного пакету МаШСАО отримані графіки, що ілюструють залежність форми і основних параметрів каверни від чисел кавітації, Фруда, Вебера і РейнольдсаПосилання
Логвинович Г.В. Гидродинамика течений со свободными границами. - К.: Наук, думка, 1969. - 208 с.
Буйвол В.Н. Тонкие каверны в течениях с возмущениями,- К.: Наукова думка, 1980. - 296 с.
Серебряков В.В. К постановке линеаризованных задач осесимметричного суперкавитационного обтекания в нестационарном потоке. В сб. "Математические методы исследования гидродинамических течений". - К.: Наук, думка, 1978.- С. 58 - 62.
Нестерук И.Г. К вопросу о форме тонкой осесимметричной каверны в весомой жидкости. Изв. АН СССР, МЖГ,
№6, 1979. - С. 133 - 136. 5. Ламб Г. Гидродинамика. - М.:
Гостехиздат, 1947. - 946 с.
Биркгоф Г., Сарантонелло Э. Струи, следы, каверны. - М.: Мир, 1964. - 466 с.
Кнепп Р., Дейли Дж., Хэммит Ф., Кавитация. - М.: Мир, 1976. - 688 с.
Nesteruk I. Influence the Flow Unsteadiness compressibility and Capillarity on Long Axi symmetric Cavities, Fifth Intemat.
Simposium on Cavitation, CAV 03-GS-6- 004, Osaka, Japan, Nov. 1-4, 2003.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).