Multicriteria evaluation of problematic situations
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.71.16997Keywords:
multicriteria assessment, problem situations, nested scalar convolutionsAbstract
The problem of quantitative and qualitative assessment of problematic situations, including dangerous (alarming, adverse) events, is considered. The task of analytical evaluation is solved by the method of nested scalar convolutions of the vector criterion using a nonlinear trade-off scheme. Qualitative assessment is based on Harrington's verbal-numerical scale.
References
Воронин А.Н. Вложенные скалярные свертки векторного критерия / А.Н. Воронин // Проблемы управления и информатики. – 2003. – № 5. – С. 10-21.
Воронин А.Н., Зиатдинов Ю.К. Теория и практика многокритериальных решений: Модели, методы, реализация / А.Н. Воронин, Ю.К. Зиатдинов. – Lambert Academic Publishing, 2013. – 305 с.
Воронин А.Н. Декомпозиция и композиция свойств альтернатив в многокритериальных задачах принятия решений / А.Н. Воронин // Кибернетика и системный анализ. – 2009. – № 1. – С. 117-122.
Литвак Б.Г. Экспертные технологии в управлении / Б.Г. Литвак. – М.: Дело, 2004. – 400 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).