ДЕЯКІ СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПУБЛІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ КРИПТОВАЛЮТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ

Iryna P. Ustynova

Анотація


Мета: провести перегляд сучасного стану регулювання ринку криптовалют в Україні та висловити свою думку щодо правового регулювання цього явища в Україні. Постановка проблеми: у статті розкривається правова регламентація криптовалюти в законодавстві, наведені міжнародні норми, а також актуальність та важливість цього явища. Розглянута практика зарубіжних країн та важливість закріплення та імплементація в національне законодавство. Також важливим аспектом роботи є саме дослідження розвитку і використання криптовалюти в Україні, аналіз особливості функціонування криптовалюти в світових платіжних системах. Криптовалюта стала неодмінною частиною соціальних відносин, фінансових інструментів, бізнесу, при цьому не має правового регулювання. Як показує світова практика, криптовалюта набирає все більшої популярності в усьому світі, її розвиток заборонити технічно неможливо та економічно недоцільно, а отже, правове регулювання криптовалют наразі є лише питанням часу. Результати: на сьогодні в Україні, як і в багатьох країнах, відсутній законодавчий статус криптовалюти. Криптовалюта (цифрова валюта) – це особливий електронний платіжний засіб, курс якого підтримується тільки попитом та пропозицією. Такі електронні гроші не регулюються ні однією з державних правових систем. У законодавця є тільки два шляхи розвитку наступних подій: правове визнання та закріплення в норми національного законодавства криптобізнесу або імперативна заборона криптотехнологій. Перспективи біткоїнів досить неоднозначні. Одні країни регламентують цю валюту на законодавчому рівні, закріплюють та працюють над її розвитком, а інші – імперативно забороняють її використання або інколи вносять суттєві обмеження щодо обігу цієї валюти. Всі операції з біткоїнами в Україні досі поза законом, і не існує єдиного визначення та підходу стосовно регулювання операцій з криптовалютою. Україна входить до топ-5 країн світу за кількістю користувачів різними біткоїн-гаманцями. Криптовалюта в розумінні українського законодавства поки що не може бути прирівняна ні до засобу платежу, ні до валютної цінності. Автор доходить висновку, що в майбутньому криптовалюта стане наступником паперових грошей, повністю перейнявши їх функції на себе. Обговорення: на даному етапі правовий статус криптовалюти у багатьох країнах є невизначеним. Проте, ми глибоко переконані, що держава повинна визнати існування криптовалют. Таке визнання може бути виражене в позитивному регулюванні на рівні роз’яснень, та прийнятті окремого закону щодо регулювання обігу криптовалюти в Україні.


Ключові слова


криптовалюта; біткоїн; криптографічні; учасники криптовалюти; альтернативні методи розрахунків

Посилання


Galushka E.O., Pakun O.D. Law of crypto currencies, and prospects of their development. Young scientist. 2017. № 4. P. 634-639.

Hryhorevska O.O., Salazkin S.L. Features of functioning virtual of crypto currencies: economic aspect. 2016. Pp. 760-766.

Podyachev S. 10 experts about crypto currencies and tokenization of economy. 2018. URL: https://nachasi.com/2018/02/13/tokenization/.

Crypto currencies in Ukraine. URL: http://yur-gazeta.com/ publications/ practice/ informaciyne-pravo-telekomunikaciyi/kriptovalyuti-v-ukrayini-.html.

Crypto currency: its legal status, problems of application URL: http://ukrainepravo.com/legal_ publica-tions/essay-on-it-law/it_law_bricks_%D 1% 81 сrypto currency/.

On circulation of crypto currency in Ukraine: The bill № 7138. URL: http://w1.c1rada.gov.ua/ pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62684 (referral date is 15/12/2017).

Zagnitka O. Bitcoin: set up, can not ban. Kyiv School of Economics. URL: http://www.kse.org.ua/ en/about/kse-news/? newsid = 2096

Volosovich S.V. Virtual currency: globalization challenges and prospects for development. Economy of Ukraine. 2016. № 4. Pp. 68-87.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 3.0 License.