Міжнародна сурогація: італійське та українське питання

Joëlle Long

Анотація


Даний аналіз здійснений на основі досліджень італійської юриспруденції (у період 1989-2016 рр.), які ідентифікували шістнадцять справ, що випливали з сурогатних договорів, укладених між особами, які мешкали в Італії. У дев’яти з цих справ Україна виступала країна походження. Оскільки всі італійські пари були визнані невинними у кримінальному провадженні, стверджується, що реальна передбачена законом міра покарання за сурогатне материнство є запереченням цивільного явища в Італії. Таким чином, ця стаття досліджує міжнародні приватноправові проблеми та сімейно-правові проблеми, що виникають у зв’язку з сурогатним материнством, і пропонують деякі шляхи вирішення складнощів у застосовуванні принципу найкращого забезпечення інтересів дитини, аби легітимізувати «про креативний туризм». Крім того, автор наголошує на необхідності проведення діалогу між країнами походження та приймаючими країнами, пов’язаними з сурогатним материнством, аби визначити взаємні матеріальні та процесуальні гарантії.


Ключові слова


сурогатне материнство; сімейне життя; принцип найкращого забезпечення інтересів дитини

Посилання


Shenfield F. Mouzon de J., Pennings G., Ferraretti A. P., Nyboe Andersen, G., de Wert and Goossens V., “Cross border reproductive care in six European countries”, Hum. Reprod. (2010) 25 (6): 1361-1368.

Osservatorio sul turismo procreativo, “Turismo procreativo: la fuga continua, anche senza indicazione medica”, 2012, in http://www.osservatorioturismoprocreativo.it/


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 3.0 License.