Антена радіоконтролю
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.65.9817Ключові слова:
антенна решітка, випромінювання, придушення завади, радіоконтрольАнотація
Статтю присвячено актуальним питанням у сфері радіомоніторингу. Розглянуто антену радіоконтролю, що являє собою решітку з трьох вібраторів. Трьохелементна антенна решітка забезпечує одночасний контроль двох радіоелектронних засобів, які випромінюють на частотах, котрі близькі одна до одної. Антенна система, використовуючи прості технічні засоби, забезпечує придушення завади, навіть якщо завада матиме таку ж частоту, як і корисний сигнал. Це дає можливість використовувати антенну систему в умовах багатопроменевого поширення радіохвиль, при настроюванні на найбільш інтенсивний за потужністю промінь. Антенна система дає можливість вимірювати напруженість електромагнітного поля, завантаженість частотного спектра, напрям падіння електромагнітних хвиль завади, напруженість електричного поля завади.Посилання
Slobodyanyuk P. V., Blahodarnyi V. G. Radiomonitoring: yesterday, today and tomorrow (Theory and practice of building a radiomonitoring system). – Priluki: LLC Publishing "Air-Polygraph",
– 296 p. (In Russian).
Managements of radio frequency spectrum and electromagnetic compatibility of radio systems: Training manual/ Edited by M. A. Byhovskyi. – M.: Eko-Trendz, 2006. – 376 p. (In Russian).
Radio control handbook. - Geneva: International Telecommunication Union, 2002. - 386 p. (In Russian).
lnytskyi L. Y., Savchenko O. V., Sibryk L. V. Antennas and superhigh frequencies devices: College textbook / Edited by L. Y. lnytskyi). – K.: Ukrtelecom, 203 – 406 p. (In Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).